Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki Problem opisze go dokładnie :[ Wiem zachowłem sei nieodpowiedzialnie z tego względu że pewnego dnia przepaliła mi sie żarówka w moim akwarium 62L i nie mogłem jej nigdzie dostać i uzyskałem ją dopiero po 3 tygodniach(Cały czas nie mialy śiwatła rybki i rośliny) a gdy już ją kupiłem i włączyłem to woda okazała sie strasznie zamulona :[ nic nie widziałem na 2 cm cała roślinnoś wymarła tego sie nie dziwie.I dodam że przez pewien czas karmiłem je zwykłą owsianką co moze spowodowało takie zamulenie akwa.... A więc ten problem to juz troche zamulona woda bo 5 razy juz ją wymieniam(tz spuściłem z akwa ok 1/2 wody i zalałem nową)a nadal jest troche zamulona widocznie musze jeszcze pare razy wymienić :] i ten główny problem to śmierdząca ziemia w akwa podłoże :[śmierdzi jak szambo :P :[nie wiem moze to przez gnijące korzenie roślin :???? nie wiem doradzcie mi co mam z tym zrobić żeby nic nie śmierdziało i woda był krystalicznie przejżysta.

 

Dodam jeszcze tylko że mam ok

15 Molinezji

2 mieczyki

1dużego glonojada . Dziękuje z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że 3 tygodnie akwarium stało bez światła i cokolwiek tam jeszcze żyje. Chyba że dochodziłoby światło dzienne, ale autor postu stwierdza, że nie zauważył, że ma muł zamiast wody, więc dopowiadam sobie, że światło dzienne musiało nie dochodzić. Przecież śmierć roślin to natychmiastowy wzrost NO3, brak tlenu, szybki skok ilości bakterii gnilnych- a co za tym idzie- jeszcze mniej tlenu. Ryby by się do tej pory podusiły, tym bardziej, że jest lekkie przerybienie.

 

Do autora: jeśli to nie prowokacja i na serio stało się tak, jak piszesz, to czytając co napisałem na górze powinieneś już wiedzieć, skąd smród. Niestety, prawdopodobnie jedyne co możesz zrobić, to wyjąć ryby i zrobić wszystko od nowa. Dobrze byłoby też zmniejszyć ich ilość, 17 dużych ryb (a molinezje dorosłe to mają ok 8cm podobnie jak mieczyki) to stanowczo za dużo.

Poza tym.... zgodzę się z poprzednikiem- dlaczego nie było oświetlenia z lampki chociażby biurkowej? No przecież nie można zwierzętom robić ciemnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie żadna prowokacja niestety :[ wiem zachowałem sie nieodpowiedzialnie a rybki nnaprawde żyły bez światla przez 3 tyg jedyne co miały bidulki to tyle świtała dziennego co mi sie udało im dostarczyc i śwaitło z pokoju wieczorem (zabierałem pokrywe).

Ok Dzięki za wszystko zrobie tak jak napisaliście zrobie akwa od nowa.

A pozatym to moje 1 akw i nie mam doświadczenia w tym.

Rybki na ten czas oddam kumplowi tylko nie weim co z glonojadem jest juz duży a w siatke (podbieraczek) sie nie zmieści :/ trudno coś będe musiał wymyslic i jeszcze 1 jakipiasek podłoże mi doradzacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki na ten czas oddam kumplowi tylko nie weim co z glonojadem jest juz duży a w siatke (podbieraczek) sie nie zmieści

Nie na ten czas,tylko na stałe.Pisałem,że te ryby rosną za duże do tego litrażu.

Poczytaj jakie ryby możesz w tym akwa trzymać i kup odpowiednie.

A glonka żaden problem złapać,jak już spuścisz prawie całą wodę,to złapiesz go w rękę.

 

Ps.Pisz poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kumpel miał zbrojnika wielkości 35cm. Łapaliśmy go w litrowy kufel od piwa. Możesz tak samo spróbować.

Wstawiliśmy ten kufel i czekaliśmy, aż sam wejdzie do środka- wystarczyło pomachać sitkiem i "zagonić" go w to miejsce.

 

Nie spiesz się przy robieniu akwarium od nowa, błagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...