Jump to content

Ślimaki, czy będzie konflikt?

Koks030
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam jak wiele osób problem z tymi "niechcianymi" ślimaczkami w moim 60l akwa. Mam również w nim 2 duże ślimaki tylomelanie i ich młodziaka wielkości 0,5 cm. Otóż problem tkwi w tym, że chce się pozbyć tych ślimaków niechcianych z pomocą 5 helenek, ryzykuję bo helenka mająca 2 cm może spokojnie wciągnąć 0,5 tylomelana ale czy po pewnym czasie, dajmy na to po 2 miesiącach nie będzie już ślimaków niechcianych? Czy posiadanie dorosłych helenek (2cm) przekreśla trzymanie innych gatunków ślimaków, oraz czy po usunięciu helenek po czystce, niechciane ślimaki znowu pojawią się masowo po miesiącu? Proszę was o opinię bo nie jestem pewien co do tych kwestii.

Pozdrawiam :help:

Jeżeli nie przyniesiesz to nie będzie. Ja na to bym nie liczył. Nie wiem jak długo mogą przetrwać jajka ślimaków, ale do ślimaków trzeba się chyba przyzwyczaić lub mieć mieszkańców żywiących się nimi.

No właśnie ja nie chcę na zawsze mieć tych helenek bo chciałbym trzymać rozmaite tylomelanie, ampularie, neutrinie itd, a one byłyby zagrożone. Niestety muszę dać te helenki bo są poobgryzane roślinki pomimo, że mam dość gęsto obsadzone akwarium, nie chciałbym aby po jakimś czasie rośliny były całkiem zniszczone...