Skocz do zawartości

Rybki w słoiku na weekend.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że rybek nie powinno się trzymać w kuli bądź słoiku, ale chodzi mi tylko o 2 dni. Wyjeżdżam na weekend i muszę zabrać rybki. Z powodów oczywistych nie zabiorę całego akwarium, więc rozmyślam o słoiku con. 2l. Domyślam się, że przez 2 dni przebywania dwóch gupików w słoiku nie zabije ich, ale mam pytanie czy 48 godzin w tym naczyniu może spowodować uszczerbek na ich zdrowiu? Proszę o pomoc do piątku. :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje razbory po tygodniowej nieobecności pozjadały korzonki rzęsy. Filtr chodził max kilka godzin dziennie, zależy kto i ile był w domu. Po powrocie wszystkie razbory żyły i były w jak najlepszej kondycji :).

To filtr nie chodzi 24h na dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi, ale jak byłem na wakacjach i od czasu do czasu ktoś zajrzał, albo i nie to ;). Mieszkam w bloku i nie mam tak miłych sąsiadów, że zadzwonią w środku dnia, że mi się coś z pod drzwi kopci ;). Blok jak blok, nie wiem jaka jest instalacja i ile ma lat. Wole dmuchać na zimne, a rybom i tak się nic nie stało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na brak pokarmu wrażliwy jest tylko narybek, a zdrowe dorosłe ryby spokojnie wytrzymają parę dni bez jedzenia i prędzej z tęsknoty zdechną niż z głodu ;) Sam pomysł zabierania ze sobą ryb w słoju jest dosyć orginalny :) Ciekawi mnie, gdybyś trzymał dajmy na to wyrośnięte pawiookie, albo 50cm gibbicepsa to, czy też byś je chciał ze sobą zabierać? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...