Skocz do zawartości

Zdechła rybka


Rekomendowane odpowiedzi

Zdechnął mi skalar dość duży, akwa 100 l (wiem za małe - może dlatego zdechł ;) ), ale "przy okazji" zdechło mi też kilka neonków i mieczyk, czy zdechła ryba mogła zatruć wodę tak, że inne zaczęły zdychać? Przez 2 dni nie zaglądałem do akwa więc mógł tam 2 dni pływać, mam jeszcze kilka innych rybek i czują się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem podmiankę, jeszcze 1 neonek się trzyma, poza tym 1 skalar 2 bocje siatkowane, jakiś glonojad, kilka molinezji i kosiarka. Powiązałem fakty i tak kilka dni temu kupiłem 3 nowe neonki, ale przez kilka dni pływały normalnie, żadnych objawów, czy to możliwe że jakaś choroba neonków przywleczona ze sklepu tak szybko je wybiła (i przy okazji skalara i miecza)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rybki w tym składzie pływały kilka miesięcy, więc tu się nic nie zmieniło, filtr to aquaszut turbo 550 z wymienioną standardową włókniną na gąbkę, wymiary to 100 litrów, nie mierzyłem parametrów wody, takie testy są chyba bardzo drogie, zresztą wirusów i bakterii przecież nie wykryją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie przerybienie, jak miałem 40 molinezji, 2 glony, 2 kosiarki, kilka neonków, mieczów, bocji i 2 skalary to nic nie zdychało, miesiąc temu oddałem 90 % ryb i właśnie niedawno tylko te neonki doszły. A wodę w międzyczasie podmieniałem kilka razy po 30 %, dno było odmulane i filtr czyszczony, więc to chyba jakieś bakterie z tych nowych neonków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie przerybienie, jak miałem 40 molinezji, 2 glony, 2 kosiarki, kilka neonków, mieczów, bocji i 2 skalary to nic nie zdychało,.

W takim razie miałeś szczęście ;)

 

A wodę w międzyczasie podmieniałem kilka razy po 30 %, dno było odmulane i filtr czyszczony, więc to chyba jakieś bakterie z tych nowych neonków

 

Kilka razy na tydzień/miesiąc? Więc jak z tym jest, dokładnie.

 

Aha i czy te rybki miały jakieś objawy choroby? Cokolwiek?

Podaj wyniki testów, jak już będziesz znał je.

 

nie mierzyłem parametrów wody, takie testy są chyba bardzo drogie, zresztą wirusów i bakterii przecież nie wykryją.

:shock:

Testy nie wykrywają bakterii ani wirusów, fajnie by było hehhe ;)

One wykrywają parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...