Skocz do zawartości

Mebel pod akwenik


waldos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym postawić baniak do 200-240 litrów na szafce jaką mam

Dołączona grafika

lub

Dołączona grafika

 

Więcej w domu nie mam miejsca, więc chciałbym wykorzystać to co mam.

 

Szafka (komoda) wygląda solidnie, chociażby tak się wydaje - z firmy Black Red White. W załączniku daję atest (nie wiem co z niego wynika).

Z techniczego aspektu to:

boczne pionowe ścianki mają 1,8cm, z tyłu jest płyta pilśniowa (to już mówiono że trzeba by było wymienić na ściankę 1,8cm).

Jak widać na zdjęciu z przodu są szuflady.

Co do blatu to ma on grubość 4 cm ale nie na całości, promień z zewnątrz ma 4cm grubości, a cały środek prostokątny ma już grubość okl 2cm

 

Czy to się nada w ogóle? Czy może jakoś wzmocnić?

 

nemo130: Przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Położyłem na komodę też z czterema szufladami baniak 102 litry i przez 1,5 miesiąca zrobiła się "łódka" z blatu, zamówiłem już nową szafkę, bo w moim przypadku widzę że to kwestia czasu zanim strzeli. W prawdzie moja komoda nie jest tak nowa, ale za to z drewna i baniak lżejszy.

- Jeszcze jedna kwestia, to schowanie np. filtra zewnętrznego - jeśli chcesz go ukryć w takiej komodzie to będzie problem, u mnie rozebrałem 2 dolne szuflady (teraz to tylko atrapy) i położyłem go na podłodze, żeby jeszcze te kilka wymaganych cm zyskać.

 

Może właśnie ta niższa komoda by się nadała, i ja bym z jej szuflad pozostawił tylko fronty oraz boczne listwy, żeby miały na czy się trzymać a wtedy można by ją było wzmocnić na środku przez jakąś ściankę lub inne solidne podpory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boki nie są za cienkie.

Proponuję Ci jednak wywalić szuflady,zamontować zamiast nich drzwiczki,wstawić przegrodę po środku.

Jeżeli nie ma stopek,to O.K.,ale jak są cztery,to dołożyć dwie pośrodku.Wymienić plecy na płytę 1,8cm i wtedy możesz spać spokojnie.I masz gdzie schować filterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boki nie są za cienkie.

Proponuję Ci jednak wywalić szuflady,zamontować zamiast nich drzwiczki,wstawić przegrodę po środku.

Jeżeli nie ma stopek,to O.K.,ale jak są cztery,to dołożyć dwie pośrodku.Wymienić plecy na płytę 1,8cm i wtedy możesz spać spokojnie.I masz gdzie schować filterek.

Chyba jednak będzie taniej kupić nową szafkę a tą urzyć w innym celu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak będzie taniej kupić nową szafkę a tą urzyć w innym celu ;)

Chciałbym postawić baniak do 200-240 litrów na szafce jaką mam

 

Więcej w domu nie mam miejsca, więc chciałbym wykorzystać to co mam.

 

Poza tym myślę,że 2 fronty,2uchwyty,4zawiasy,plecy i płyta na przegrodę wyjdą taniej niż nowa szafka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem właśnie w trakcie robienia szafki pod baniak (Od podstaw). Najlepszym wyjściem by było gdybyś odkręcił górny blat szafki bo jest on grubości 18mm tylko po zewnętrznych krawędziach ma on 36mm (Wymiar okleiny) I zamiast tego lichutkiego blatu wstawić blat kuchenny z płyty MDF :) A ten górny włożyć do tyłu za tą płytę pilśniową. Jak byś coś potrzebował to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod swój baniak 112L robiłem szafkę z podporą na środku co daje mi odstępy 40 cm pomiędzy nogami. Szkoda zbierać rybki z akwa 240 L z podłogi za pomocą mopa :)

Zrobienie szafki takiej jak chciałem, kosztowałe mnie ok.160 zł. cena podobna do tych mebli pokojowych a zawsze pewność że nie zrobi się kołyska na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...