Skocz do zawartości

Ślimaki pomocy plaga 500


Rekomendowane odpowiedzi

ja bym wpuscil bocje wspaniale ze 4 szt rozprawia sie z nimi w 2-3 dni

Tylko że bocje od 300l. Kupi je, zjedzą ślimaki, i co potem ? Nie będzie miał dla nich warunków i możliwe że będzie miał problem z oddaniem

a więc kup jedną sztukę- gdy podrośnie będziesz musiał oddać, ale plagę opanujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się plagi helenek jak kończy im się pokarm przestają się rozmnażać, ślimaków pewnie nie zlikwidują całkowicie, ale na helenki zawsze chętni się znajdują. U mnie nawet przy sporej ilości ślimaków nigdy nie rozmnożyły się tak,aby mi to przeszkadzało, a nadmiar zawsze można wydać. Zobacz na serwisach aukcyjnych, można je tam taniej kupić (w sklepie płaciłam 7, sprzedawałam je dużo taniej). Warto też wybierać ręcznie- starą kartą kredytową z szyb, do akwarium wrzucić listek sałaty i po pewnym czasie jak oblezą wyjąć i wyrzucić, tak samo działa marchew i tabletki pokarmowe. ;) Wypełzają pewien czas po zgaszeniu światła, wtedy warto zapalić z powrotem i zrobić pogrom. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdy miałem plagę ślimaków to kupiłem kolcobrzucha zielonego. Wcześniej planowałem jej kupno więc miałem jakiś pretekst :) .Bardzo miła i sympatyczna rybka :D ,ze ślimakami rozprawiła się w 2 dni. :shock:

Kolcobrzuch zielony akwa min.120l a kolega ma 98l.Zgadza sie rybka lubi ślimaki ale jest agresywna wobec innych ryb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego na ślimaki niż kolcobrzuchy - w tym przypadku jedynie kolcobrzuch karłowaty, bo na zielonego za mały litraż.

U mnie w akwarium miałem plagę błotniarek- tak jak piszesz 200 lub ze 300szt, a może i więcej - Kolcobrzuchy wykosiły wszystko w ciągu trzech dni. Z niedowierzaniem oglądałem jak kolcobrzuchy wciągają jak spaghetti ślimaki z muszli. Polecam dwa kolcobrzuchy karłowate, a będzie po sprawie.

 

 

 

mod.agunia997- Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego na ślimaki niż kolcobrzuchy - w tym przypadku jedynie kolcobrzuch karłowaty, bo na zielonego za mały litraż.

U mnie w akwarium miałem plagę błotniarek- tak jak piszesz 200 lub ze 300szt, a może i więcej - Kolcobrzuchy wykosiły wszystko w ciągu trzech dni. Z niedowierzaniem oglądałem jak kolcobrzuchy wciągają jak spaghetti ślimaki z muszli. Polecam dwa kolcobrzuchy karłowate, a będzie po sprawie.

 

 

 

mod.agunia997- Pisownia!

A co zrobić z tymi rybkami jak już poradzą sobie z plagą? Dorosłe osobniki bywają udręczliwe i mogą terroryzować resztę obsady. Po za tym nie utrzymasz przy nich zbytnio roślinności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...