Jump to content

Ślimaki pomocy plaga 500

Recommended Posts

ja bym wpuscil bocje wspaniale ze 4 szt rozprawia sie z nimi w 2-3 dni

Tylko że bocje od 300l. Kupi je, zjedzą ślimaki, i co potem ? Nie będzie miał dla nich warunków i możliwe że będzie miał problem z oddaniem

ja bym wpuscil bocje wspaniale ze 4 szt rozprawia sie z nimi w 2-3 dni

Tylko że bocje od 300l. Kupi je, zjedzą ślimaki, i co potem ? Nie będzie miał dla nich warunków i możliwe że będzie miał problem z oddaniem

a więc kup jedną sztukę- gdy podrośnie będziesz musiał oddać, ale plagę opanujesz.

Nie bój się plagi helenek jak kończy im się pokarm przestają się rozmnażać, ślimaków pewnie nie zlikwidują całkowicie, ale na helenki zawsze chętni się znajdują. U mnie nawet przy sporej ilości ślimaków nigdy nie rozmnożyły się tak,aby mi to przeszkadzało, a nadmiar zawsze można wydać. Zobacz na serwisach aukcyjnych, można je tam taniej kupić (w sklepie płaciłam 7, sprzedawałam je dużo taniej). Warto też wybierać ręcznie- starą kartą kredytową z szyb, do akwarium wrzucić listek sałaty i po pewnym czasie jak oblezą wyjąć i wyrzucić, tak samo działa marchew i tabletki pokarmowe. ;) Wypełzają pewien czas po zgaszeniu światła, wtedy warto zapalić z powrotem i zrobić pogrom. Powodzenia

• 2 weeks later...

Gdy miałem plagę ślimaków to kupiłem kolcobrzucha zielonego. Wcześniej planowałem jej kupno więc miałem jakiś pretekst :) .Bardzo miła i sympatyczna rybka :D ,ze ślimakami rozprawiła się w 2 dni. :shock:

Kolcobrzuch zielony akwa min.120l a kolega ma 98l.Zgadza sie rybka lubi ślimaki ale jest agresywna wobec innych ryb.

Nie ma nic lepszego na ślimaki niż kolcobrzuchy - w tym przypadku jedynie kolcobrzuch karłowaty, bo na zielonego za mały litraż.

U mnie w akwarium miałem plagę błotniarek- tak jak piszesz 200 lub ze 300szt, a może i więcej - Kolcobrzuchy wykosiły wszystko w ciągu trzech dni. Z niedowierzaniem oglądałem jak kolcobrzuchy wciągają jak spaghetti ślimaki z muszli. Polecam dwa kolcobrzuchy karłowate, a będzie po sprawie.

mod.agunia997- Pisownia!

Nie ma nic lepszego na ślimaki niż kolcobrzuchy - w tym przypadku jedynie kolcobrzuch karłowaty, bo na zielonego za mały litraż.

U mnie w akwarium miałem plagę błotniarek- tak jak piszesz 200 lub ze 300szt, a może i więcej - Kolcobrzuchy wykosiły wszystko w ciągu trzech dni. Z niedowierzaniem oglądałem jak kolcobrzuchy wciągają jak spaghetti ślimaki z muszli. Polecam dwa kolcobrzuchy karłowate, a będzie po sprawie.

mod.agunia997- Pisownia!

A co zrobić z tymi rybkami jak już poradzą sobie z plagą? Dorosłe osobniki bywają udręczliwe i mogą terroryzować resztę obsady. Po za tym nie utrzymasz przy nich zbytnio roślinności.

podstawą ich diety są ślimaki, małże i inne mięczaki, jedzą też ochotkę i inne robactwo, więc roślinność sporadycznie czasem skubną. Kolcobrzuchy karłowate nie rosną duże - max 3-4cm

• 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...