Skocz do zawartości

Ospa u rekina - co z nim zrobic ??


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. mam 70l akwarium 10 brzanek sumatrzańskich i małego rekinka brzanki. Wiadomo do oddania za jakiś czas, natomiast zauważyłem, ze zaczyna go łapać ospa. ma kropeczki białe gdzieniegdzie. Co z nim zrobić ? Temperaturę w akwarium już zwiększam, brzanki są czyste. Co z nim zrobić, wyrzucić go, w nadzieji, że nie pozaraża innych ryb, czy użyć leku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać skład tego specyfiku, na którego opakowaniu nie napisane jest że nim się ryby leczy? Jego zastosowanie jest inne. Moim zdaniem stosować go nie trzeba w ogóle.

Zdiagnozowałeś ospę? Więc używasz opcji szukaj....wpisujesz "ospa", wciskasz enter i wyskakuje np. coś takiego: post403224.html?hilit=ospa#p403224

 

 

Nie kupuj tego "uzdatniacza". Kup fmc i zrób rybie kąpiel w osobnym zbiorniku, wg tego co napisane na opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd ja wezmę osobny zbiornik...

Np. w sklepie zoologicznym możesz kupić za 20zł...

 

Podniosłeś temperaturę , kup np. fmc i ospa minie nie ma co oddzielać ryby bo na pewno cały zbiornik jest zarażony.

Tak, wlej lek do akwarium głównego i tym samym zrób restart akwarium. A po max 2 tygodniach płacz w następnych postach ze masz wodę mętną i ze ryby zdychają...

 

Powodzenia w leczeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe skąd ja wezmę osobny zbiornik...

Np. w sklepie zoologicznym możesz kupić za 20zł...

 

Podniosłeś temperaturę , kup np. fmc i ospa minie nie ma co oddzielać ryby bo na pewno cały zbiornik jest zarażony.

Tak, wlej lek do akwarium głównego i tym samym zrób restart akwarium. A po max 2 tygodniach płacz w następnych postach ze masz wodę mętną i ze ryby zdychają...

 

Powodzenia w leczeniu ;)

 

Ja u siebie leczyłem ospę w głównym zbiorniku lekiem ZOOLEK Zieleń Ichtio , nie wiem skąd masz takie wiadomości że po podaniu leku zrobi restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem wodę do 30 stopni i zastosowałem formisol. Woda zrobiła się trochę jakby niebieska poczekam na rezultaty. Brzankę rekina usunąłem z akwarium, brzanki sumatrzańskie raczej nie mają kropek, glonojad ma. Poczekam na efekty, ehhh powiedzcie skąd się ta choroba bierze, kiedyś miałem akwarium i wszystkie ryby padły mi od tego.

 

Edit. A co z temperaturą ??? Teraz mam 29, brzanki powinny mieć do 26, jak to się ma po podaniu leku ? Czy temperatura ma być ciągle wysoka, czy wrócić do 26 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...