Skocz do zawartości

Chora skalarka


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry. Ostatnio dokupilam 2 skalarki. 1 facecik na poczatku gonil obydwie, i je ugryzl, ale przestal. Ta wieksza pani zrobila sie agresywna i mozna zobaczyc, jak se podchodzi i dotyka szyby to leci na ten palec i chce ugryzc, jak sie cos robi w akwarium czy nad woda akwarium to nawet wyskakuje i gryzie. Albo plywa tak smiezsnie jakby machala ogonem bo glodna. Tez byla lekko pogryziona, pletwy zaczely jej sie niszczyc, ale po 2 dniach jest ok. Ale ta mniejsza jest atakowana teraz nie przez tego pana co normalnie byl agresywny, tylko przez ta pania. Dzisiaj ten pan obronil ta malutka, jak ta duza chciala ja ugyzc. Jakby wlazl przed ta mala aby ugryzc nie mogla. A ta malutka ma 4 slady po ugryzieniu, juz sie podleczyly. Ma zarysowanie, prawdopodobnie sie uderzyla, ale pletwy piersiowe zaczely jej sie niszczyc. Wczoraj juz bylo dobrze, dzisiaj ise pogorszylo. Dodalam tydzien temu tetra medica, troche pomoglo, ale nie zabardzo.

Czy skalarka sobie sama poradzi? Kirysek keidys tez to mial i sie mu wyleczylo. Czy tej skalarce tez to sie wyleczy???

 

Zdjecia dodac nie ma sensu. Jej pletwy sa przezroczyste i naprawde nic nie widac. Gdy tak jakby wystawi te pletwe dopiero widac ze jest podzielona.

 

Sprobuje, moze cosik widac.

 

Na 1 zdjeciu wyglada jakby miala ospe, ale to sa babelki powietrza, bo plyalal tuz pod filtrem.

 

Zapomnialam : PH 7.6

no2 i no3 0

gh 10

temp 26 (normalnie 24 ale teraz 26 moze pomoze)

post-4359-13685168316682_thumb.jpg

post-4359-13685168317009_thumb.jpg

post-4359-13685168317336_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawice 2, kazda zajmuje inna czesc akwarium :) Ostatnio znalazlam 9 kardynalke (skad sie wziela??). Przy restarcie bylo tylko 8..... 0.o

 

Co do bocji i gibbicepsa, trudno mi je oddac :( Moze akwarium bedzie wieksze niedlugo, dalabym je tam. Sumiki to raczej kosiarki, podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identycznego skalara i podobny problem zobacz na linka którego Ci przesyłam

 

http://forum.superakwarium.pl/skalar-rozdwojona-pletwa-i-odpadajace-luski-t44648.html

 

Z początku myślałam ze to choroba, ze ma ospę bo miał małe punkciki na ciele ale to były pęcherzyki - teraz podejrzewam o to moje gurami bo zauważyłam ze jest agresywne ... ktoś mi napisał żebym przygotowała się na smierć tego skalara w ciągu kilku najbliższych dni ale pletwa się zrosła i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny skalarek :) Dzisiaj z nia juz lepiej, pletwa sie mniejwiecej zrosla, zostaly tylko blizny. A babelki juz znikly. Dziubka juz plywa i wychodzi czasem z kryjowki :) POdmienilam dzisiaj 1,5/3 wody, bo 2 tygodnie nie podmienialam. Woda czysta, rybki sie lepiej czuja juz, bo akwarium mialo nofaze wachan z No2 i No3, dopiero po 3 tyg... I nastepne pytanie : Co zrobic aby skalary byly mniej agresywne? MOje chcha czasem gupiczke czy kirysia zjesc... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...