Skocz do zawartości

Odkażanie nowych roślin


attack89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! :)

 

Chciałem się poradzić jak odkazić roślinki przyniesione ze sklepu. Wiadomo, że paletki są słabowite także nie chciałbym przez jakąś roślinkę zaszkodzić rybkom. Znajomy akwarysta mówi całkowicie co innego niż podpowiedziało :google:

 

Macie jakieś swoje sposoby? Może podzielicie się nimi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! :)

 

Chciałem się poradzić jak odkazić roślinki przyniesione ze sklepu. Wiadomo, że paletki są słabowite także nie chciałbym przez jakąś roślinkę zaszkodzić rybkom. Znajomy akwarysta mówi całkowicie co innego niż podpowiedziało :google:

 

Macie jakieś swoje sposoby? Może podzielicie się nimi :D

Wydaje mnie się ,że jak opłukasz je dokładnie pod wodą będzie dobrze. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! :)

Wiadomo, że paletki

Nigdy nie wkładaj nawo zakupionych roślin do akwarium z paletkami bez kwarantanny przynajmniej dwutygodniowej.

Najprostszym sposobem jest powtarzana 3-4 krotnie kąpiel krótkotrwała 5minut dla roślin delikatnych(pierzastych) do 10 minut dla roślin sztywnych(twardych) w roztworze wodnym nadmanganianu potasu(z apteki )100mg tabletka na 4 litry wody.

Rośliny po każdej kąpieli płuczesz i przechowujesz w oddzielnym zbiorniku( pojemniku)w czystej wodzie przynajmniej 2 tygodnie chodzi o to by wykluły się ewentualne jaja ślimaków jak również o pozbawienie żywicieli pośrednich i bezpośrednich innym patogenom.(ślimaki,pierwotniaki ,stułbie,wypławki ,nicienie ,przywry itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wkładaj nawo zakupionych roślin do akwarium z paletkami bez kwarantanny przynajmniej dwutygodniowej.

Właśnie, dlatego chciałem prosić o poradę :) Słyszałem, że na roślinkach może być dosłownie wszystko, co najgorsze a paletki są bardzo słabowite. Na razie odpukać są zdrowe, ruchliwe i mają wilczy apetyt. Z roślinkami postąpię tak jak napisałeś. Krok po kroku. Chciałem się jeszcze zapytać czy mam nawozić i filtrować wodę? Mam, że tak powiem 5 szpitalików ( na razie bez chorych) gdzie są zamontowane wszystkie niezbędne urządzenia i właśnie w nich chciałbym przetrzymać roślinki. Mam 5 różnych roślinek po kilkanaście sadzonek. Do każdego akwarium powkładam sadzonki tej samej roślinki. Będzie dobrze?

 

jachaja5

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...