Jump to content
Sign in to follow this  
michal1003

Jak przerobić filtr wewnętrzny na zewnętrzny???

Recommended Posts

Mozna powiedziec ze to jest pewnego rodzaju sump. Na tym filmiku jest wszystko na tym samym poziomie , jezeli wsadzisz ten filtr pod akwa jego wydajnosc bardzo duzo spadnie lub nawet nie bedzie mial sily wypchac wode spowrotem na gore. Wiec wniosek:za duzo wiechy sie spala i cala energia idzie... Nie ma sie spalac, lepiej kupic kubelek.

W takim akwarium jest walka o każdy centymetr kwadratowy warto mieć kubełek,

a tak małe oczywiście są,pomyślałeś o tym?

Boyu-EF 05 znakomicie się nadaje,sam go użytkuję w akwarium 12l.

W razie dalszych wątpliwości pytaj na pw.

W takim akwarium jest walka o każdy centymetr kwadratowy warto mieć kubełek,

a tak małe oczywiście są,pomyślałeś o tym?

Boyu-EF 05 znakomicie się nadaje,sam go użytkuję w akwarium 12l.

W razie dalszych wątpliwości pytaj na pw.

Nie zrozumieliśmy się

Jak byś obejrzał film to byś wiedział że akwarium 11l chciałem wykorzystać jako pojemnik na filtr

Jakbyś wykonał to dobrze to może i by działało...ale wtedy bedą koszty porównywalne z kubełkiem chińskim do 63l (jak dobrze rozumiem takie masz akwa)

Pozostaje pytanie czy bardziej lubisz majsterkować czy wycierać wode z podłogi lub patrzyć w akwa czy działa czy nie bo jak dla mnie to nie ma głebszego sensu,ani finansowego ani technicznego...

Bez obrazy i jak zrobisz i bedzie działać jakiś czas daj fotki do zts i podaj koszty.

Powodzenia

jak 90% rzeczy prezentowanych na spryciarze.pl ten filtr będzie działał 5min. Każde poruszenie wężami czy to w tym cienkim plastykowym pudełku czy w jakiejś pokrywie którą nakryjesz 11l akwa będzie powodowało ich rozszczelnienie. Pudełko w którym jest filtr powinno być hermetyczne, a niestety raz na jakiś czas musisz je rozszczelnić bo trzeba wyczyścić wirnik, wtedy przy okazji poruszą się mocowania węży itd. Dobranie jakiejś skrzynki z uszczelką i zatrzaskami, dobrych złączek które będą siedziały w niej solidnie, węży etc. będzie cie kosztowało tyle co kubełek wyprodukowany przez chińskie dzieci o którym wspomniał mój przedmówca :>

Tak jakj kolega napisał musi być szczelne. Możesz dać o tylko chcesz ale nie może nigdzie łapać powietrza.

A mnie sie udało zrobić takie cudo.

Jest to pojemnik na płatki śniadaniowe - koszt ok. 12 zł w markecie.

Węże zamontowane na kawałkach rurki plastykowej, która siedzi w dławikach elektrycznych - koszt 2 szt. ok 5 zł.

Wszystko uszczelnione silikonem akwarystycznym i działa od ponad pół roku.

Obecnie stoi na tym samym poziomie co baniaczek, ale dawało radę również z poziomu ok. 30 cm. pod dnem.

Pompka jaka jest zamontowana, to PAT mini Aquaela, a wydajność ustawiona na minimum przepływu, bo robiło straszną wirówkę na większej.

To jest prototyp, a następny będzie większy i ulepszony o spostrzeżenia po 6 miesiącach użytkowania obecnego.

Koszt to około 20 złotych + oczywiście wkłady, pompka i godzina dłubaninki.

post-13424-1368516864541_thumb.jpg

Wg mnie dużo lepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie panelu filtracyjnego. Ustawienie poziomu wody w paneli i akwarium na tym samym poziomie daje pewność, że woda będzie w akwarium, a nie na podłodze.

Próbowałem niedawno zrobić takie cacko jak na filmiku.

NIE WARTO!!

Działało ledwo i to do pierwszego otworzenia, potem ani rusz, woda była wszędzie.

Koszty :

-silikon akwarystyczny(0.5 tubki)

-pojemnik

oraz wężyk był już brudny i na tyle krótki , że do niczego się nie nadawał.