Skocz do zawartości

Jak przerobić filtr wewnętrzny na zewnętrzny???


michal1003
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc znalazłem w necie że z filtra wewnętrznego mozna zrobić zewnętrzny.Co o tym myslicie?

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-prz ... zewnetrzny

Ja posiadam akwarium 11l ,filtr aquael pat mini ,warto próbować? Czy filtr się nei zepsuje ? A może lepiej spróbować z filtrem aquael fan1 plus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna powiedziec ze to jest pewnego rodzaju sump. Na tym filmiku jest wszystko na tym samym poziomie , jezeli wsadzisz ten filtr pod akwa jego wydajnosc bardzo duzo spadnie lub nawet nie bedzie mial sily wypchac wode spowrotem na gore. Wiec wniosek:za duzo wiechy sie spala i cala energia idzie... Nie ma sie spalac, lepiej kupic kubelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim akwarium jest walka o każdy centymetr kwadratowy warto mieć kubełek,

a tak małe oczywiście są,pomyślałeś o tym?

Boyu-EF 05 znakomicie się nadaje,sam go użytkuję w akwarium 12l.

W razie dalszych wątpliwości pytaj na pw.

Nie zrozumieliśmy się

Jak byś obejrzał film to byś wiedział że akwarium 11l chciałem wykorzystać jako pojemnik na filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wykonał to dobrze to może i by działało...ale wtedy bedą koszty porównywalne z kubełkiem chińskim do 63l (jak dobrze rozumiem takie masz akwa)

Pozostaje pytanie czy bardziej lubisz majsterkować czy wycierać wode z podłogi lub patrzyć w akwa czy działa czy nie bo jak dla mnie to nie ma głebszego sensu,ani finansowego ani technicznego...

Bez obrazy i jak zrobisz i bedzie działać jakiś czas daj fotki do zts i podaj koszty.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 90% rzeczy prezentowanych na spryciarze.pl ten filtr będzie działał 5min. Każde poruszenie wężami czy to w tym cienkim plastykowym pudełku czy w jakiejś pokrywie którą nakryjesz 11l akwa będzie powodowało ich rozszczelnienie. Pudełko w którym jest filtr powinno być hermetyczne, a niestety raz na jakiś czas musisz je rozszczelnić bo trzeba wyczyścić wirnik, wtedy przy okazji poruszą się mocowania węży itd. Dobranie jakiejś skrzynki z uszczelką i zatrzaskami, dobrych złączek które będą siedziały w niej solidnie, węży etc. będzie cie kosztowało tyle co kubełek wyprodukowany przez chińskie dzieci o którym wspomniał mój przedmówca :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A mnie sie udało zrobić takie cudo.

Jest to pojemnik na płatki śniadaniowe - koszt ok. 12 zł w markecie.

Węże zamontowane na kawałkach rurki plastykowej, która siedzi w dławikach elektrycznych - koszt 2 szt. ok 5 zł.

Wszystko uszczelnione silikonem akwarystycznym i działa od ponad pół roku.

Obecnie stoi na tym samym poziomie co baniaczek, ale dawało radę również z poziomu ok. 30 cm. pod dnem.

Pompka jaka jest zamontowana, to PAT mini Aquaela, a wydajność ustawiona na minimum przepływu, bo robiło straszną wirówkę na większej.

To jest prototyp, a następny będzie większy i ulepszony o spostrzeżenia po 6 miesiącach użytkowania obecnego.

Koszt to około 20 złotych + oczywiście wkłady, pompka i godzina dłubaninki.

post-13424-1368516864541_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Próbowałem niedawno zrobić takie cacko jak na filmiku.

NIE WARTO!!

Działało ledwo i to do pierwszego otworzenia, potem ani rusz, woda była wszędzie.

Koszty :

-silikon akwarystyczny(0.5 tubki)

-pojemnik

oraz wężyk był już brudny i na tyle krótki , że do niczego się nie nadawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...