Skocz do zawartości

Brzanki


onet12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dosyć amatorskie: Mam w akwa brzankę różową, sumatrzańską i mszystą (tak na próbę, jak będą się sprawowały i czy warto je będzie kupić w większej ilości). I stąd pytanie, czy mi się one nie pokrzyżują? Moim zdaniem nie powinny, bo występują w różnych zakątkach świata, ale upewnić się nie zaszkodzi.

 

(wiem, że to ryby stadne, więc proszę nie pisać uwag na ten temat)

 

Z góry dzięki.

 

Czerwona czcionka jest dla moderacji, nie pisz wielkimi literami, małe wszyscy widzą. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o akwarium które masz w podpisie, to hodowla takich brzanek, szczególnie jak chcesz mieszać gatunki i szczególnie jak myślisz o różowej, to bardzo zły pomysł. Do takiego baniaka, nadają się pięciopręgie. Sumatry, bardzo ewentualnie, jeśli same, przy dobrej filtracji i karmieniu nie tylko płatkami.

Jeśli chodzi o dużo większe akwarium, można pomyśleć nad składem ilościowym, pamiętając że to ryby stadne.

 

Co do krzyżówek. Zacznijmy od tego, że te ryby to nie gupiki i spontanicznie samorzutnie Ci się nie rozmnożą, a tym bardziej nie odchowasz narybku w akwarium ogólnym. Co więcej, nie słyszałem o krzyżówkach brzanki różowej i sumatr. Co do sumatr i mszystych, to tylko i wyłącznie jeden gatunek, tylko różne odmiany kolorystyczne. A jako że to jeden gatunek, to może się rozmnażać bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...