Skocz do zawartości

Prawdopodobnie martwica płetw.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie od jakiegoś czasu skalara koleżanki [...]. Jest to chwilowe w poniedziałek skalar miał powędrować do swojego baniaczka, ale przedwczoraj 1 skalar obgryzł mu ogon. Myślałam, że będzie normalnie, ale nie jest płetwa zaczęła robić się biała, a dzisiaj na końcówkach pojawiły się czerwone kropki. Czy to martwica płetw?? Reszta rybek jest w porządku.

akwarium 60l

grzałka 50W

filtr z zestawu 24h

napowietrzanie z brzęczyka przez 24h

parametrów niestety nie znam

 

Fotki wychodzą bardzo słabe i nie wiem czy coś wniosą. Dopiszę, żeby nie było - wiem, że to akwarium jest za małe, ale to tylko było na jakiś czas, bo właścicielki w domu nie było, a 5 marca planuje już oddać jej rybki. Przerybienia nie mam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w rywanole... Zastosuj fmc lub trypaflawine. Zgodnie z tym co jest na ulotce. Oczywiście nie w akwarium głównym, tylko w przygotowanym do tego akwarium "szpitalu".

Problem w tym, że szpitalika nie mam, ale CMF nie działa za dobrze chyba, bo wczoraj wlałam, ale efektów nie widać lepszy jest healthosan (w tym przypadku jeszcze nie sprawdzony) w dawce lekko zwiększonej niż na ulotce działa cuda! Obsada jest i tak skromna, bo jest to para skalarów niestety nie dobrane :(. Healthosan wcześniej stosowałam z problemami płetw u welona polecam ten lek w 100% - jest bardzo mocny efekt widać już po dobie, lecz jego wadą jest to, że strasznie barwi; jak na rękę kapnie kropla to trzyma nawet 2 dni (chyba, że się skarpetki hebluje). :). Jutro planuję zastosować węgiel, a potem dać healthosan, lecz nie wiem czy nie czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...