Jump to content

ocierający się bojownik

kabajka
 Share

Recommended Posts

witam serdecznie

Mój bojownik zaczął się ocierać o szybę akwarium czy to jest normalne? Apetyt ma, nie zauważyłam również żadnych zmian na ciele. Jest w akwarium wielogatunkowym o pojemności 112l. jest z 4 mieczykami 4 gupikami 4 molinezjami 2 bocjami wspaniałymi i 2 skalarami. W sumie mamy 18 rybek bo nie policzyłam 2 glonojadów. Akwarium jest od 2 tygodni wcześniej dojrzewało woda zmieniona po tygodniu ok 10 l bo była mętna.teraz jest wg mnie klarowna.

witam serdecznie

Mój bojownik zaczął się ocierać o szybę akwarium czy to jest normalne? Apetyt ma, nie zauważyłam również żadnych zmian na ciele. Jest w akwarium wielogatunkowym o pojemności 112l. jest z 4 mieczykami 4 gupikami 4 molinezjami 2 bocjami wspaniałymi i 2 skalarami. W sumie mamy 18 rybek bo nie policzyłam 2 glonojadów. Akwarium jest od 2 tygodni wcześniej dojrzewało woda zmieniona po tygodniu ok 10 l bo była mętna.teraz jest wg mnie klarowna.

Obserwuj ryby , masz nowy zbiornik może być to ospa rybia w początkowym stadium.

Ps.

2 bocjami wspaniałymi i 2 skalarami

stanowczo za małe akwarium.

Ale obsada nie do tego litrażu!!!

Skalary oddaj

Mieczyki oddaj

;)

Po co ma oddawać te ryby? Przecież jak na dwa skalary ma spoko litraż, a już w ogóle z tymi mieczykami to przesada. Jedynie te bocje powinny znaleźć większy dom.

Ale obsada nie do tego litrażu!!!

Skalary oddaj

Mieczyki oddaj

;)

Po co ma oddawać te ryby? Przecież jak na dwa skalary ma spoko litraż, a już w ogóle z tymi mieczykami to przesada. Jedynie te bocje powinny znaleźć większy dom.

Skalar osiąga długość 15-18 cm, wysokość do 25-30 cm rozpiętości płetw grzbietowej i odbytowej. Jak wyobrażasz sobie taką rybę w akwarium o wymiarach 80x35x40

Spierał sie nie będę bo nie jestem specem ;)

Skalar to bardzo duża pielęgnica. Rozsądne minimum, 180l wzwyż. 50cm wysokości, 60cm dla altumów. Im więcej tym lepiej. Przy takich wysokościach, nawet gdyby baniak nie był standardowy, a jest - to byłby za krótki/za wąski na skalary.