Skocz do zawartości

Elektrozawór w systemie Co2


dali
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wmontowałem ostatnio w system co2(butla i redyktor) elektrozawór 12v. Wykożystałem zawór z systemu LPG - do odcinania bęzyny ( oczywiście czysty) + programator czasowy+zasilacz. Niestety bardzo się grzeje zarówno zasilacz jak i sam elektrozawór.

Może ktoś z was ma na to jakiś dobry patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz zaworem odcinać dopływ CO2 czy używać go do włączania dopływu CO2?

To jest dość istotne ponieważ zależy od tego rodzaj zaworu, NO-normalnie otwarty lub NC-normalnie zamknięty.

Z tego co napisałeś wynika, że cewka zaworu przez większość czasu pracuje i to jest powód jej grzania.

Jaki masz czas zamknięcia, a jaki otwarcia zaworu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz zaworem odcinać dopływ CO2 czy używać go do włączania dopływu CO2?

To jest dość istotne ponieważ zależy od tego rodzaj zaworu, NO-normalnie otwarty lub NC-normalnie zamknięty.

Z tego co napisałeś wynika, że cewka zaworu przez większość czasu pracuje i to jest powód jej grzania.

Jaki masz czas zamknięcia, a jaki otwarcia zaworu ?

Potrzebuje normalnie zamknięty-tak aby otwierał się razem z zapaleniem się światła. jest sporo 230V 3,5W. te nie powinny się grzac, za to koszt to 80zł + przesyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie 230, są też 24V ale fakt że koszt to jest około 150-180 złociszy. Jeżeli byłbyś zainteresowany to daj znać.

Zawsze możemy ponegocjować z dostawcą :)

24V nie ma większego sensu. po co instalować zasilacz kiedy za połowę ceny można mieć 230V bez dodatkowego źródła ciepła np. ten http://www.allegro.pl/item579399329_aqu ... _cena.html

miałem nadzieje że ktoś poleci mi sposób z tańszym ogólnodostępnym sprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...