Skocz do zawartości

Shrimp Set 20


Rekomendowane odpowiedzi

Już od dłuższego czasu planowałem krewetkarium - kostkę. Dzisiaj na forum akwarystycznym mojej okolicy pojawiło się ogłoszenie o używanym Shrimp secie - LINK

Zdjęcia zbiornika z aranżacją - http://img806.imageshack.us/img806/2374/zdjcie039c.jpg

http://img861.imageshack.us/img861/8623/zdjcie038a.jpg

http://img841.imageshack.us/img841/4294/zdjcie037e.jpg

Jak myślicie, opłaca się kupić używkę za tą cenę? Czy lepiej dołożyć i kupić tak jak planowałem Shrimp Set 30, nowy? Miałem w planach trzymać z krewetkami jakieś rybki, więc te 10L jednak by się przydało..

A może mimo niskiej ceny za ten używany i tak lepiej kupić wszystko oddzielnie?

Czy filtr w tym zestawie jest odpowiedni, czy najlepiej jakbym niedługo zmienił na coś innego?

Światło - czy też dobrze by było dołożyć powiedzmy 11W aby cieszyć się bezglonowym zbiornikiem z ładnymi roślinami, czy to co w zestawie wystarczy?

Te narożniki na dolne krawędzie - bezpieczne, czy stawianie na nich zbiornika jest ryzykowne i lepiej postawić go na macie/styropianie?

Ile gatunków i w jakich ilościach mógłbym trzymać krewetki w takim baniaczku, a ile w 30L?

I ostatnie pytanie co do ryb - przeczytałem temat "Przykładowi mieszkańcy akwarium ok. 20-35L".

Jest tam kilka fajnych rybek, ale z uwagi an wymiary akwarium, oprócz bojownika, coś się nada? - g.endlera/pawie oczko lub razbory jakieś?

Ewentualnie coś co nie jest na tej liście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy zakładaniu mojego 13l wydałem cos ponad 100zł

Akwrium 13l- 20zł

Podłoże Planta soil Powder 3l-39zł

filtr NF-300- 35zł

Oświetlenie Ante 13W 6500k- 15zł

do tego jeszcze glosia 100sadzonek+ rotala 15sadzonek 20zł

Tak więc myślę że ceny jakoś drastycznie się nie różnią przy zakładaniu 13l a 30l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyłem trochę.. zakładając, że jedyna ryba jaką chcę mieć to bojownik to 20L wystarczy.

Wziąłem pod uwage najlepszy i najgorszy przypadek, czyli że przy każdym zbiorniku będę musiał kupić np. nowy filtr bo ten nie da rady. Najtaniej wychodzi używka, za całość (podłoże już mam, więc nie liczę - licze roślinki itd.) wyjdzie w najlepszym wypadku 105zł, w najgorszym 150zł. Różnica między tą używką a 30L nowym to 65zł, 20L nowym - 46zł i kompletem składanym wszystko oddzielnie 50zł. Sam już nie wiem.. wychodzi sporo taniej, bezpiecznie też można kupić bo gwarancja na zestaw jest. Patrząc na to, co "k9aro3l" napisał to ten zestaw wychodzi dosyć opłacalnie.

 

Shrimp Set 20 Używany vs Shrimp Set 30 nowy

Nie wiem czym się kierować przy wyborze. Chyba przesądzi ilość krewetek którą mógłbym trzymać w litrażu.

Tak więc załóżmy, że 2 gatunki krewetek w 20L/30L. Ile docelowo sztuk w każdym mógłbym mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że skombinuję krewetkarium 63L. Efekt nie będzie taki sam, bo to nie kostka, ale przynajmniej krewetek dużo wpadnie :)

Jeśli nie uda się załatwić 63L wracamy do kostki.. i tutaj mam problem, bo nie wiem czy miałbym zdecydowanie brać 30L, czy ta używka 20L będzie dobra.. Z ryb chcę tylko bojownika. W tej używanej 20 płacę za oświetlenie (na allegro z przesyłką 46,50zł) i szkło (na allegro kostka 25x25x25 kosztuje 55zł), filtr wymieniłbym raczej na jakąś kaskadę, chociaż może w tak małym akwarium da radę, wszystko by się okazało po zakupie.

Wszystko jest na gwarancji więc można liczyć jako nowe. Z moich obliczeń wynika, że opłaca się kupić ten zestaw..

A może ma ktoś jakiś namiar na tani sklep wysyłkowy z akwariami? U mnie w okolicy za bardzo szklarzy nie ma, a w sklepach niestety drogo (np. aquael nano reef 30 kosztuje 550zł..)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej by Ci było kupić zwykłą żarówkę energooszczędną 6500k, podłączyć ją pod lampkę i niech daje ? zaoszczędzisz 20zł.

Ewentualnie później proponuję zbudować pokrywę i tam włożyć tą żarówkę.

Z filtracji to tylko i wyłacznie kaskada. Wszystkie filtry wewnętrzne nie wazne jakie by było zajumją miejsce W akwarium.

Z kaskad to moge polecić NF-300. 30zł kosztuje, ale bardzo dobry filterek. Mam go od miesiąca i tylko raz był czyszczony i daje rady. W przeciwienstwie do HBL-301 gdzie to musiałem robić mniej wiecej co 3-5 dni.

A co do 25x25x25 to masz float za 35zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej jest wziąć większe akwarium.

 

 

Z kaskad to moge polecić NF-300. 30zł kosztuje, ale bardzo dobry filterek. Mam go od miesiąca i tylko raz był czyszczony i daje rady.

To niech już lepiej weźmie HBL-701, bo jest mocniejsza i też kosztuje do 30 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Shrimp Set 30 odpada. Może i filtr by się nadał bo parę opinii widziałem pozytywnych, ale musiałbym dokupić nową lampkę. Koszt wyniósłby 145 + 25 (moduł oświetleniowy ecolight mam, kupowałbym samą obudowę zaczepianą na szybę) + ewentualnie 30zł na kaskadę. Wtedy musiałbym iść do szklarza żeby przyciął szybę nakrywkową, a ten pewnie parę złotych ode mnie by wziął (niby niewiele, ale komplet krewetek bym miał..). Ostateczny koszt 30 wyjdzie 180zł lub 210zł (w zależności jak filtr by się sprawował).

Chciałem postawić kostkę za nie więcej niż 150zł. Podłoże, korzeń i grzałkę 25W już mam.

Zakładając, że chciałbym wszystko idealnie odwzorować tak jak w Shrimp Secie (no może żeby trochę lepiej wyszło):

HBL-701 - 30zł

Narożniki - 8,50 + przesyłka

Oświetlenie (sama obudowa + komplet) - 65zł

Ok. 115zł z przesyłką narożników (chyba że znajdę w sklepie). Wszystko zależy od ceny szkła.

Przykrywka - za ile szklarz mógłby dociąć na wymiar akwarium, z wycięciem na kaskadę?

Szkło - właściwie cały koszt zależy od zbiornika, poszukam jeszcze szklarzy - orientuje się ktoś ile średnio kosztuje wykonanie zbiornika 30x30x35? Zna ktoś może tani sklep wysyłkowy, gdzie takie akwarium kupię? 70zł z allegro to chyba jednak trochę dużo? - http://allegro.pl/akwarium-float-kostka ... 23446.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...