Skocz do zawartości

AQ 30l I Pomoc


Gr0m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich hobbystow.

Jestem swierzo upieczonym akwarzysta i trzeba od czegos zaczac.

Jak w Temacie mam 30 litrowe Aq i sypia sie pytania:

1. Czy Wystarczy roslinek czy wiecej?

2. Czy rybki sa dopasowane?[6 Gupikow ( 3 pary) 6 Neonow (3 pary) i Glonojad (zbrojnik)Niebieski.

3. Nie jest ich za duzo?Wyglada u mnie i tak pusto.

4. Jak usunac najprawdopodobniej kamien z szyb (woda wyschla i pozostaly plamki)

5. Czy konieczna jest okleina? Jak tak czy nakleja sie ja bezposrednio na AQ.

6. Czy potrzebna mi grzalka jezeli utrzymuje sie temperatura 25~26*(mam zakupiona )

7. Co moze mi proponujecie do AQ.I jakie sa wasze ogolne rady.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wszystkie roślinki wymień na żywe.

2 i 3. Rybek masz trochę za dużo a szczególnie nie możesz tu trzymać zbrojnika. Gupiki trzyma się najlepiej w haremach.

4. Kamień z szyb to raczej lekko płynem do szyb... oczywiście tylko z zewnątrz i bardzo mało płynu.

5. Niekoniecznie okleina... Ja proponuję ciemny pognieciony brystol. Przyklejasz z tyłu na zewnątrz akwa np. taśmą dwustronną.

6. Lepiej niech będzie w akwa tak na wszelki wypadek.

7. Korzenie jakieś fajne możesz kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jedna mam roslinke zywa bo to dopiero poczatek.Ale juz planuje "zasiac" duzo krzaczkow:P

Neonki mi Ekspedientak lowaila i mowilem czy mozna parami:)

 

"wywal te badziewie z akwarium" ktore?:)

Chodziło o roślinki i ten zameczek ;) . Wprawne oko ma ta sprzedawczyni . Wymień te neony na neony zielone, rosną dożo mniejsze, na dno kiryski karłowate no i guikp 1+3

czyli

 

neon zielony x8

kirysek karłowaty x 5

gupik 1+3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te roslinki w donniczkach :PP sa troszkie drogie 9 i 11 zl ale raz i na ile:PP

Co do tych Neonow zielonych Chcialbym ale nie mam komu oddac czy sie wymienic a u mnie w sklepach nie ma innych neonow od Innesy.

Ale Dzieki Za rade :P :P :D

 

AA i czemu nie pasuje glonojad? Bo chce miec kolege co pomaga w czyszczeniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi co to jest jeszcze ta mleczna ale przy tylu watach to praktycznie każda roślinka da radę

On ma chyba zwykłą żarówkę wolframową... Taka żarówka o mocy 40W odpowiada świetlówce 8W czyli dużo za mało światła.

 

Wymień tą żarówkę na świetlówkę kompaktową 15-18W najlepiej daylight czyli 6500K. Wtedy możesz dać roślinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma potrzeby bawić się w dodawanie świetlówek liniowych bo byś musiał dać dwie T5 8W. Lepiej kup po prostu świetlówkę energooszczędną 15-18W o barwie 6400K-6500K. Mogę podpowiedzieć, że są takie w castoramie za ok.9zł. Napisz tylko jaki masz tam gwint na żarówkę. Mały E14 czy duży standardowy E27?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly gwincik :) to taka zarowka bedzie sprzyjac roslinka ma sie rozumiec moze jeszcze dzis cos poszukam w elektrycznych :) A co do roslinek to przyciac lekko korzenie? i czy lepiej z taka wata w koszyczku czy bez niej i koszyczka sadzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Castoramy to mam troszke daleko bo z 30km :D to bym kupil przy okazji :P

hmm a to? http://allegro.pl/item578070510_swietl_ ... 6400k.html

 

http://allegro.pl/item576393686_swietlo ... _6400.html

 

http://allegro.pl/item581040337_zarowka ... zimna.html

ta ostatnia nawet z malym gwintem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...