Jump to content

Parametry wody do oceny

Bartus
 Share

Recommended Posts

Dla GH są 4 kwadraciki i w zależności ile jest czerwonych a ile niebieskich taką masz wartość GH. Jeżeli 4 są czerwone (nie pamiętam dokładnie) to twardość jest powyżej 21*.

Te parametry co podałeś są OK. Zależy tylko jakie jest pytanie

Tak woda z wodociągu. Mam taką koncepcję pomimo że sporo osób odradzało że po prostu na starcie wpuszczę kosiarki, a po miesiącu je oddam. Chcę się skupić na razie na roślinkach aby sobie rosły. Nie wiem czy to się sprawdzi ale może być to ciekawe rozwiązanie.

...to może spróbuj zmniejszyć czas świecenia i ręcznie usuń glony a rybek nie dawaj.

Ja nie jestem zwolennikiem "pożyczania" zwierząt. Kupić łatwo a później nie ma gdzie oddać, a ciągłe przenosiny, stres związany z wyławianiem, wpuszczaniem i zmianami parametrów wody i środowiska też rybom nie służy

Tak woda z wodociągu. Mam taką koncepcję pomimo że sporo osób odradzało że po prostu na starcie wpuszczę kosiarki, a po miesiącu je oddam. Chcę się skupić na razie na roślinkach aby sobie rosły. Nie wiem czy to się sprawdzi ale może być to ciekawe rozwiązanie.

Kosiarki wcale nie są dobrym rozwiązaniem.

A zidentyfiowałeś chociaż te glony?

Glony już nie są problemem, pojawił się ślimak co jest dla mnie szokiem gdyż korzenie preparowałem kilka razy a rośliny mam in vitro. Nie mam pojęcia skąd się tam wziął...

To też nie jest problem, wyjmij go i po sprawie.