Skocz do zawartości

zapach i metna woda


proxter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 37 galonowe akwarium,a w nim dwa sklaray, dwie gurami, dwa rekini, dwa neony, dwa glonojady i jedna black molly.

Mam problem ponieważ strasznie śmierdzi z tego akwarium,tak jakby glonami chociaż mam dwa glonojady, (jeden jest dosyć duży,drugi malutki)

Drugi problem to toe woda jest zamglona, chociaż nie wiem jakie środki chemiczne dodawałbym,lub ile razy zmieniał wodę cały czas jest tak samo i nie mogę pozbyć się tego zapachu ani tej "mgły"

Mam te akwarium od nowego roku, poziom amoni jest w porządku, karmie rybki raz dziennie, ale po trochu tak żeby nie były głodne,ale żeby tez nie zostawało jedzenia.

rną pokrywę mam otwarta żeby się wietrzyło, ale mimo wszystko strasznie brzydko pachnie

co tkakiego może być nie tak?

 

 

Miachał84:Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna i pomieszana obsada jak na 140 L,ale ok ,to nie na temat.

Poza tym odpowiedz sobie na pytania:

- czy akwarium dojrzewało , po jakim czasie od zalania wpuściłeś ryby. Rozumiem że woda jest mętna - czyli jakby biała, prawie jak mleko ? Jakie masz podłoże ? Płukałeś je ? Jakieś ozdoby ? Biała woda to efekt zakwitu wody - pierwotniaków. No i trochę za mało danych podałeś . Filtr pracuje ? Jaki i jakie wkłady ? Oświetlenie ,temp.....

 

Aha , glonojady to raczej nietrafiony sposób na glony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki wpuściłem po co najmniej 24h,ale nie było w nim zbyt wiele dekoracji ,dopiero z czasem i po trochu zacząłem dodawać.

 

Edit:

 

Temperatura waha się od 25 C do 27 C, raczej stała nie jest, ale czy taka mała różnica temp może być powodem?

 

Edit:

 

Poza tym miałem taką samą sytuacje co do temp w innym zbiorniku i nie było tego problemu,a roślinki które mam są sztuczne.

 

 

Michał84:Nie wierzę że tak można posty pisać,te posty to koszmar każdego moderatora,a ponieważ ja nie lubię koszmarów dostajesz ostrzeżenie.

Edytuj posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż lepiej na początek scal te posty w jeden nim ktoś to zobaczy :P

 

A co do wody . Nie wiem , miałem raz taką sytuację ale to było właśnie od niedojrzałej wody i podłoża. Totalne przerybienie też chyba może dać podobne objawy, ale u ciebie jeszcze nie ma totalnej klęski z obsadą. Stawiałbym na niedojrzałą wodę. Poczytaj o cyklu azotowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziek za pomoc.

co do tych postow to glupota, po pierwsze nie mam polskiej czcionki a po drugie co to za roznica ile ich jest, jak im sie nie podoba to do widzenia, w internecie jest po uszy takich stron czy forum. nie bede uwagi zwracal na glupoty bo ktos nie ma sie do czego przyczepic.

dzieki :)

 

Michał84:Caps Loca też nie masz?Jeżeli nie potrafisz się dostosować do regulaminu tego forum to w takim razie żegnamy.

Oczywiście za tego posta drugi bonus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...