Jump to content

Rozmieszczenie rybek

Recommended Posts

Mam problem z rozmieszczeniem rybek.

Mój inwentarz:

Gupik 11xsamica, 9xsamiec

Bojownik wspaniały 2xsamiec, 1xsamica

Kirysek 1

Kiryśniki 2xsamica

Zbrojnik niebieski 2xsamica

Mieczyki 3xsamica, 2xsamiec

Kasiarka 2x

Helenka 2x

Ampularia xxx

Jak narazie w 60l jest część gupików i jeden bojownik.

Reszta rybek jest w 100l.

Wcześniej już poruszałem podobny temat ale nie miałem serca by pozbyć się rybek za wszelką cenę. Najbardziej zależy mi na zbrojnikach i kirysnikach.

Bojowniki są rodzeństwem z tego samego miotu gdzie wszystkie wyszły mi samce kilka już oddałem w dobre ręce i zostały mi te dwa. Ryby nie są agresywne i wszystkie się tolerują.

Jeden z zbrojników ma 18cm mam go ponieważ widziałem go w zoologu w akwarium gdzie nawet nie był w stanie się wyprostować i tak wyszło że jest u mnie, drugi zaś ok 6cm i mam go od początku. Z góry uprzedzam że część rybek chciałbym zamienić/oddać.

Z góry dziękuje.

Oddać część rybek bym chciał ale w dobre ręce.

Chodzi o to jak te ryby rozdzielić bo mam akwaria 100l i 60l.

Napewno zostają kiryśniki i mały glonojad.

Nie zależy mi na tym by inni mówili że mam ładne rybki bo dla mnie piękne są kiryśniki i zbrojniki i chodzi tylko o to by im było w miare dobrze jak na takie warunki.

Planuje większe akwarium ale to z czasem.

Patrzę na encyklopedię ryb i zbrojnik którego mam wygląda jak zbrojnik lamparci taki jak tu http://www.superakwarium.pl/foto/1236295496.JPG

Mój inwentarz:

Gupik 11xsamica, 9xsamiec

Bojownik wspaniały 2xsamiec, 1xsamica

Kirysek 1

Kiryśniki 2xsamica

Zbrojnik niebieski 2xsamica

Mieczyki 3xsamica, 2xsamiec

Kasiarka 2x

Helenka 2x

Ampularia xxx

60l:

Bojownik 1+2

Neon 10 sztuk

Kirysek Panda lub Pigmej 6 sztuk

100l:

Zbrojnik 1+1

Mieczyk 1+2

Gupiki

jakaś ławica.

to jaki litraż minimum musi być dla kiryśnikó wg Ciebie?

Czytałem i wg innnych akwarystów minimum akwarium musi mieć długość 70 cm do 1m czyli żle nie mają. Wiadomo że najlepiej to im większe akwa tym lepsze.

Na chwilę obecną gdy nie przekroczył jeszcze 10cm i trochę brakuje, to 80cm to chyba nie jest na tyle mało by nie był w stanie się obrucić.

Jak narazie w 60l dałem wszystkie gupiki i jednego samca bojownika reszta została w 100l.

Na chwilę obecną gdy nie przekroczył jeszcze 10cm i trochę brakuje, to 80cm to chyba nie jest na tyle mało by nie był w stanie się obrucić.

80cm? A boku akwarium zapominamy? 30cm? Ryba będzie 15-20cm. Fakt, obróci się, ale czy o to tylko chodzi? Karp w wannie też się obróci, a mimo wszystko hoduje się je w stawach, a nie wannach... ;)

Share

• Create New...