Jump to content

Pływa zygzakiem


Recommended Posts

Witam, od wczoraj już nie ma dużej temperatury w akwarium ( Na czas leczenia była kilka dni ). I zauważyłem że moja ramirezka pływa jakoś zygzakiem i oddycha tylko na jedno skrzele :( Co to może być, dodam że miałem, lub dalej mam pleśniawkę w akwarium, i ona właśnie na nią chorowała, a poprzednia pielęgniczka także na to zdechła. Czy możliwe że po wyleczeniu całkowicie z akwarium pleśniawki, może ona nie odstąpić od jednej z ryb, które na nią chorują ? Z góry dzięki, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Z pleśniawką jest taki problem, że nigdy nie wiadomo czy pozbyło się jej do końca. Atakuje ona ryby osłabione lub z niezagojonymi ranami. Także jest opcja, że pleśniawka nadal atakuje.

Link to comment
Share on other sites

Ja przyniosłam pleśniawkę razem ze skalarami jakoś pod koniec grudnia. Dopiero pod koniec stycznia zmniejszyłam na próbę temperaturę. Jednak na kolejnej rybie zaczął pojawiać się biały meszek więc z powrotem podniosłam temperaturę do 28 - 29 stopni i jak na razie jest w porządku.

Link to comment
Share on other sites

Domino podał Ci link. Przeczytaj go. Tam wszystko jest. Pędzelkowanie i kąpiele w osobnym zbiorniku - do głównego nic nie lejemy. Wszycho...

I nie przesadzajcie z tą temperaturą...pierwsze słyszę żeby pleśniawkę temperaturą leczyć...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...