Jump to content

[54 l]. DK-2012, Southeast Asia

DK-2012
 Share

Recommended Posts

Witam Wszystkich serdecznie :)

Wraz z Dziewczyną postanowiliśmy zrobić sobie nietypowy prezent walentynkowy Jesteśmy początkujący jeśli chodzi o akwarystykę(mieliśmy wcześniej akwaria, ale na zasadzie "mam rybki" w dzieciństwie).Teraz przed zakupem postanowiliśmy podejść do tego bardziej "profesjonalnie"

Rozpoczęcie:

-18.02.2012

Akwarium:

-54l (65x33x25)

Podłoże:

-Filtus Kahawia

-żwirek czarny, drobny

-Aqua Zoo żwir kwarcowy 0.1-0.3mm

Oświetlenie:

-Świetlówka Polux 14W dająca 75W

-Dioda HENRUN 1W

Rośliny:

-Kryptokoryna Walkera(lutea)

-Eleocharis acicularis

-Echinodorus amazonicus

-Weeping moss(oczykiwana przesyłka...)

Filtracja:

SERA Fil120+przerobiona deszczownica(powielona ilość otworów dla zmniejszenia ciśnienia)

ogrzewanie:

-TOPITKO Atman I AT-75W 50-75l

Dekoracja:

-Korzeń Japoński

-Tylna ściana, tło strukturalne

Wspomagacze:

-CO2 CARBO aqua art(dozowanie codzienne)

-Classic aqua art(raz w tyg przy podmianie)

Zwierzęta:

-Piskorek Kuhlax4

-i............. :cry: Zwierzęta:

Proszę o poradę, myślałem o

Rasbora heteromorpha ale nie wiem w jakich ilościach...

Akwarium jest zamknięte, ma pokrywe

Zdjęcia przedstawiają 7-Dzień akwarium

Dołączona grafika

To bardziej przypomina BW Amazonii niż Azję.

Pozbyłbym się kokosa, przesadziłbym kryptokorynę i żabienice na boki i dorzuciłbym jakiś korzeń na lewo.

Eleocharis przy tym świetle nie da rady.

Ogólnie ciekawie się zapowiada.

Akwarium ładne ale jak na Azję ma za mało roślin.

Razborek dałbym max z 10 docelowo. Uważać musisz tylko na pochodne azotu. Filtr masz dobry więc nei powinno być problemów ale trzeba sprawdzać parametry. Mniejsze kłopoty gdy jest mniej ryb.

ładnie sie prezentuje widac ze zaplanowane : ) akwa. czekac tylko na rozrost zielska i beda efekty :) rowniez jak poprzednicy bardzie mi to BW przypomina niz Azje XD co do Razbor 10-(15 szt max) :) po lewej stronie dałbym wiecej 3planowych roslin :) a tu przy korzeniu 2 planowych tak miedzy piaskiem a zwirem : ) koło korzenia : ) i zmien Swiatło na całe akwa. jak to ma byc Azja : DD

Postanowiłem zrobić zbiornik typowo pod razborę i prętnika, czyli połączenie czarnych wód z polami ryżowymi i rowami nawadniającymi.

Kokos musi zostać jako schronienie dla Piskorków(w biotopie też występuje ;) )

Odnośnie Eleocharis(jak i reszta) rośnie niesamowicie! po 1,5 tyg zaczyna się sama rozrastać, powstały nowe trawki w miejscach nie obsadzanych, więc chyba się udało ;) jutro postaram się dodać zdjęcia z 1 dnia żeby było porównanie.

Co do roślin to czekam na Weeping moss którym chcę pokryć dość sporą część korzenia więc myślę że po rozroście powinno być ok ;)

Dziękuje za podpowiedzi POZDRAWIAM ;)

Macie rację Panie i Panowie odnośnie lewej strony :(

Zrobiłem szybkościowy szkic co, gdzie, jak itd

Dołączona grafika

W miejsce 1. myślałem o Limnophila sessiliflora, jeśli chodzi o 3. nie mam pojęcia... :help:

PS.Sidorcia odnośnie piskorków, z tego co wyczytałem w książkach i w necie 10-12cm to w warunkach naturalnych w aqua 8-10cm max. Mam zbiornik 54l ale o nietypowych rozmiarach bo dł.to 65cm zamiast 60cm dlatego się zdecydowałem.

POZDRAWIAM i z góry dzięki za odp ;)

Dzięki ;) Postanowiłem że jeśli chodzi o lewą stronę, to dodam tylko Limnophila sessiliflora jako 3plan, no i oczywiście mech jak przyjdzie...

Odnośnie tych żabienic, to takie kupiłem :cry: a nawet gorsze(straszne mrozy, ciężki wybór)Myślę że trzeba jeszcze czasu. Daje im jeszcze tydzień bez dodatkowych nawozów, jeśli przez kolejny tydzień "same" sobie nie poradzą będę działać.

Na dzień dzisiejszy dodaje:

-CARBO CO2 Aqua Art(codziennie 1ml, jedno naciśnięcie)

-CLASSIC Aqua Art (dodane przy starcie(pełna dawka)+co parę dni jedno naciśnięcie)

2 tydzień. :P

Niestety powstały okrzemki :zaskoczony: poczytałem trochę, i doszedłem do wniosku ze muszę jednak zwiększyć oświetlenie oto efekt 4dniowy. Okrzemki zaczynają znikać a roślinki nabierać ładnego ubarwienia(intensywne)

Eleocharis się rozróóóóósł :shock:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

2 tygodniowy baniak :)

PS.A mchu jak nie było, tak nie ma :( co za firmaaaa...

Po ponad 2 tygodniach od zamówienia mchu postanowiłem napisać do FIRMY, odpisali mi

"przepraszamy ale Pana przesyłka została przez przypadek pominięta" noszzzzz KAŁABANGA!

Nigdy więcej nic związanego z tą firmą!

Dokupiłem Limnophila sessiliflora a na dniach ma przyjść do sklepu mech. Eleocharis przycięty+mocniejsze światło(tyle jeśli chodzi o zmiany)

Baniak na dzień dzisiejszy:

Dołączona grafika

• 2 weeks later...

Witam

Pierwszy miesiąc za nami :P sporo rzeczy się działo, sporo pod górkę, ale teraz widać już efekty że praca nie poszła na marne :? (tak mi się zdaje...)

Sami oceńcie ;)

PS.Dzisiaj na liściach żabienicy zauważyłem ikre... i nie wiem co teraz... Jeśli macie jakieś porady to z góry dzięki POZDRAWIAM

Dołączona grafika

Dołączona grafika

• 4 months later...

Witam troszke nas nie bylo, ale... sami zobaczcie ;) baniak ma jakies... 4miesiace

Dołączona grafika

Zdjecia tla

Dołączona grafika

ostrosc tlo

Dołączona grafika

ostrosc rybki

Dołączona grafika

Zmieniony baniak z powodu usterki szkla na trapezowe 70l

+nowe oswietlenie 15W t8 Power Glo

Zaloga:

15xrazbora klinowa

5xskrzeczek

3xpiskorek kuhla

2xotosek

...xRC kreweta

PS.przepraszam ze w opisie jest brak POLSKICH ;) ale padl mi glowny system :?

Prawa strona czeka na dostawe Pistii :D i umocowanie korzenia na tafli.

Jesli chodzi o piskorki mysle ze dokupie jeszcze 2.

Natomiast otoski bardziej sie dobiera do pojemnosci zbiornika, ze wzgledu na dostarczenie naturalnego pokarmu. Dopoki cala roslinosc nie bedzie rozrosnieta i pistia nie zostanie umieszczona w srodku, nie dokupie zadnego... :| ale juz po zarosnieciu itp mysle jeszcze 2-3max otoski dokupic.

Otosków i piskorków trzeba dokupić - to stadne ryby.

Gdyby wszystkie ryby były trzymane w prawidłowych ilościach to byłoby ich z 32 sztuki. To o wiele za dużo. Proponuje oddać otoski [z Azją nie mają nic wspólnego] i dokupić piskorków. Wtedy i wilk będzie syty i obsada cała.