Jump to content

Rybki podplywaj do tafli

damianoos
 Share

Recommended Posts

Dlaczego moje rybki podpływają do tafli wody ?Nie robię testów żadnych.Jestem początkujący

Filtr Aqua Szut T-HEAD 750 pompa wirnikowa.

Michał84:Pisownia.

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

T się nie dziw że ryby pływają przy tafli, rośliny wytwarzają tlen. Ustaw wylot filtra tak jak napisałem w poprzednim poście i pomyśl nad roślinami jak najszybciej bo niedługo będziesz miał atak glonów.

ps. filtr też by się przydało zmienić np. na kubełek.

Ok zrobię to jak najszybciej.A czy jest to możliwe że rybki mi od tego zdychają.Co jakiś czas pada mi jakaś przydenna rybka.Jakieś 5 dni temu był to kirys panda jakie 3 dni później mułojad.

Michał84:Pierwsze ostrzeżenie także nie przyniosło skutku,w także razie dostajesz drugie.

Ok mało ważne zrób tak jak Ci napisałem. Nie masz roślin, nie badasz wody, masz słabą filtrację, ryby mogą padać. Rośliny pochłaniają część szkodliwych substancji które wydzielają ryby w odchodach , pozostałości po rozkładającym się pokarmie.

ps. Zwracaj uwagę na błędy i na polskie znaki bo dostałeś już 2 ostrzeżenia.

Na początek kup w jakimś zoologu garść moczarki albo od kogoś garść rogatka i wrzuć luzem do wody niech pływa. Nie trzeba tego w podłoże wsadzać a swoją rolę na razie będzie pełnić.

Potem rozglądaj się za roślinami odpowiednimi do oświetlenia Twojego akwa.