Skocz do zawartości

Bojownica - kłopot :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

troszkę szukałem tu w chorobach, ale nie jestem pewien, co się dzieje z moją bojowniczką.

 

Objawy: ma kłopoty z równowagą, pływa jakby bokiem, a poza tym płynie w dół, a potem jakby nie miała siły i dryfuje ku górze i znów w dół i do góry siłą wyporu. Dodam, że żadnych plam, zmian na skórze nie widzę. Żadnych zmian z oczami, skrzelami. Może troszkę płetwy posklejane, ale może mi się wydaje. Rybkę odłowiłem i trzymam już 24 godz. w wodzie z dodatkiem paru kropli sera omnipur. Wrzuciłem jej troszkę pokarmu, ale nie ma apetytu. Może to wina, że jest w słoiku i czuje się zestresowana? Inne rybki w porządku. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiam przeziębienie labiryntu.

Obsada jest troche kiepska ale skoro tylko bojowniczka ma takie objawy a reszta rybek zachowuje sie normalnie to znaczy, ze raczej problemu z sama woda nie ma.

Najwazniejsza dla błędnikowców jest równowaga temperatury miedzy woda w akwarium a powietrzem, ktore pobierają ponad powierzchnia. Czy masz w akwarium pokrywę?

Jaka jest temperatura wody?

I moja uwaga - ryba w słoiku długo nie pociagnie. Powinna znależć sie z osobnym zbiorniku wyposażonym w filtr i grzałkę oraz pokrywę - choćby kawałek szyby lub płyty - cokolwiek, zeby parujące ciepłe powietrze utrzymywało sie zaraz przy powierzchni wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...