Jump to content
Sign in to follow this  
Marcu186

576l PALETKI

Recommended Posts

Witam ponownie:)

Akwa 160x60x60h + szafka komplet z Diversy

i akwa jest:)

zapomniałem dodać ze jako filtr posłuży tzw beczka xenona

To bierz się do roboty! :) Obowiązkowo musisz dokupić korzeni,bo ten mały nie styknie :P

Pompa to aqua medic ocean runner ph2000 a litraż beczki to 25l.

Edit

A to ten mały to z bodajże 2 akwa 96l;p mam na oku taki ogromny.

Tak się składa,że sprzedaję pewien duży korzeń.Jakbyś był zainteresowany to looknij w mój temat(w podpisie),korzonek jest z 1 aranżacji,a teraz leży suchy ;)

P.s Edytuj posty :P

CZym bedziesz beczke wypełniał. Dobrze sie sprawdza. Ile paletek planujesz? I od maluchów bedziesz zaczynał ?

SkanDal ja mam upatrzony w sklepie w którym pracuje manganowca ogromnego;p

123patryk

kermezyt(mam nadzieje że dobrze napisałem) ponoć nie jedne markowe filtry wymiękaja przy tym

myśle o 12-14 paletkach i raczej bede kupował takie co te 8-10cm mają

Czyli zaczynasz z maluchami . Radził bym na początku odchować je w sterylnych warunkach, potem podłoze, rośliny,korzeń.

Wiem kurczę trochę strach żeby nie padły ale wpuszczę je dopiero jak będzie akwa całkiem wyposażone tzn komputer skalar CO2 oświetlenie filtracja a zbiornik pochodzi na ok miesiąca

zapomniałbym palety będę miał od sprawdzonego hodowcy także bez obaw.

nemo130: Pisownia.

Jakie masz parametry kranówki ?? Tak jak pisałem najlepiej zacznij od zbiornika tylko z wodą i paltekami . Będzie Ci łatwiej. Co do beczki to nie jestem pewien czy da radę. Chodzi mi o cyrkulację wody w baniaku. Sprawdzony hodowca hmm , mało takich :) .

pH bodajże 7 jeżeli dobrze pamiętam,no zobaczymy co mi z tą beczką wyjdzie:) ponoć są świetne sprawdzony chodowca??hmm... sklep w którym pracuje kupuje od niego palety:)

Wiem wiem :) muszę dopiero zmierzyć ale na -pewno nie będzie dobra do paletek..niestety muszę zakupić filtr RO i mieszać najgorzej z wystartowaniem bo jak już będzie co2 z komputerem to parametry powinny być stałe przynajmniej twardość węglanowa i pH.

nemo130: Pisownia!

I dziś zakupiłem beczkę pod filtr:)

A co do filtracji to kolega z pracy podał mi jeszcze jeden pomysł na skuteczną filtracje tzn. Panel filtracyjny o wymiarach 60x10x60h i z tą samą pompą,co wy o tym sądzicie>?? pojemność podobna co do beczki a bez ryzyka przecieku np z węży itp.

Robisz dekoracyjny, czy na razie sterylny?

Lepiej stawiaj beczkę. p.Agassiza no muszą być wytrzymałe , bo jakos żyją w tych skąpych 180l ;) . Beczka zapewnie dobrą filtracje chociaż . Dał bym do środka jakiś jeszcze wewnętrzy do cyrkulacji :)

akwa będzie dekoracyjne,wewnątrz dam jakiąś pompe atmana z gąbką

Do patry123-Większe się nie zmieściło ,a ojciec ściany mi nie chciał wykuć tak żeby zmieściło się te 450l :lol: .Jest im chyba dobrze bo od prawie dwóch dni w akwa ogólnym ze 70 młodych zacięcie pilnują(nowy rekord)i co teraz powiesz :P .Ps daj mi to swoje 112l postawi się koło mojego połączy jakoś rurą od kanalizy i będzie 292l .Pozdro.

A więc tak:

Akwa wymiary: 160x60x60h

Pokrywa diy aluminiowa

oświetlenie 2x54W (wiem że jak na ten litraż to stanowczo za mało ale rośliny rosną w dobrym tempie)

Filtracja:

zewnętrzny aquael unimax 700 wewnętrzny awuael turbo 1000

grzałka eheim jager 300W

tło juwel stone clay

jeden duży korzeń

cryptocoryna wenetti green hygrophylia siamensin i dwarf lotos tygrsi czerwony echinodorus sun cabomba(niebawem zastąpie ja valisnerią)

puki co dwa małe dyski blue diamond i chyba pigeon

glonojad plecostomus i gibicems ok 15cm długości

Co do filtrów a mianowicie wkładów to myślę do wewnętrznego dać purigen a do zewnętrznego matrix

Myślę również nad zestawem co2 z komputerem weipro

gdyż te palety co mam to gość miał na kranówce a myślę nad zakupem palet z Natura discus i odrazu zapytam polecacie??

a oni je mają na 6-6,5ph moja woda ma 7,2 ph

i moje pytanie na jakiej wodzie palety się lepiej czują kranówce 7,2-7,4 czy 6,0-6,5 ph ??chodzi mi o utrzymanie ich

Dziś mierzyłem parametry wody

pH-6,9

KH-5

NO2-<0,3mg/l

No3-0mg/l

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this