Skocz do zawartości

576l PALETKI


Marcu186
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Wiem kurczę trochę strach żeby nie padły ale wpuszczę je dopiero jak będzie akwa całkiem wyposażone tzn komputer skalar CO2 oświetlenie filtracja a zbiornik pochodzi na ok miesiąca

zapomniałbym palety będę miał od sprawdzonego hodowcy także bez obaw.

 

nemo130: Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem :) muszę dopiero zmierzyć ale na -pewno nie będzie dobra do paletek..niestety muszę zakupić filtr RO i mieszać najgorzej z wystartowaniem bo jak już będzie co2 z komputerem to parametry powinny być stałe przynajmniej twardość węglanowa i pH.

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziś zakupiłem beczkę pod filtr:)

 

 

A co do filtracji to kolega z pracy podał mi jeszcze jeden pomysł na skuteczną filtracje tzn. Panel filtracyjny o wymiarach 60x10x60h i z tą samą pompą,co wy o tym sądzicie>?? pojemność podobna co do beczki a bez ryzyka przecieku np z węży itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do patry123-Większe się nie zmieściło ,a ojciec ściany mi nie chciał wykuć tak żeby zmieściło się te 450l :lol: .Jest im chyba dobrze bo od prawie dwóch dni w akwa ogólnym ze 70 młodych zacięcie pilnują(nowy rekord)i co teraz powiesz :P .Ps daj mi to swoje 112l postawi się koło mojego połączy jakoś rurą od kanalizy i będzie 292l .Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A więc tak:

Akwa wymiary: 160x60x60h

Pokrywa diy aluminiowa

oświetlenie 2x54W (wiem że jak na ten litraż to stanowczo za mało ale rośliny rosną w dobrym tempie)

Filtracja:

zewnętrzny aquael unimax 700 wewnętrzny awuael turbo 1000

grzałka eheim jager 300W

tło juwel stone clay

jeden duży korzeń

cryptocoryna wenetti green hygrophylia siamensin i dwarf lotos tygrsi czerwony echinodorus sun cabomba(niebawem zastąpie ja valisnerią)

puki co dwa małe dyski blue diamond i chyba pigeon

glonojad plecostomus i gibicems ok 15cm długości

 

Co do filtrów a mianowicie wkładów to myślę do wewnętrznego dać purigen a do zewnętrznego matrix

 

Myślę również nad zestawem co2 z komputerem weipro

gdyż te palety co mam to gość miał na kranówce a myślę nad zakupem palet z Natura discus i odrazu zapytam polecacie??

a oni je mają na 6-6,5ph moja woda ma 7,2 ph

i moje pytanie na jakiej wodzie palety się lepiej czują kranówce 7,2-7,4 czy 6,0-6,5 ph ??chodzi mi o utrzymanie ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...