Jump to content

Sól


 Share

Recommended Posts

Na plesniawke pomaga roztwor poltorej / 2 lyzeczki na 1litr wody, wpuszczasz rybki do malego wiaderka, dolewasz wody i dodajesz soli (kuchennej, nie wegeta :P )i wkladasz rybki na 15-20 min. Ja zawsze je trzymam w siatce, bo trudno je wylowic. Gdy rybki zaczna sie zle czuc, czy cos imsie zacznie dziac trzeba je od razu wylowic. Nie wsypuj sli do akwarium, za dlugo sol dla ryb sklodkowodnych tez (mysle) nie jest dobra.

 

Ta kapiel solna dziala na pasozyty niektore, na plesniawke, jak rybke cos swedzi i takie tam. Naraze zauwyzylam, ze jak ma sie z 30(29,28) stopni w akwarium i zrobi sie rybkom kapiel w soli, to to dobrze pomaga.

Link to comment
Share on other sites

Pleśniawkę przyniosłam do domu ze skalarami. Najpierw to podniosłam temperaturę do ok.28 stopni. Dodałam do wody 1 łyżeczkę soli na 200 litrów wody - ale to raczej nie bardzo pomogło. Miałam spore straty w skalarach, ale po czasie woda się ustabilizowała i samo przeszło. Dziś rybki mam zdrowe i zadowolone, choć stresów było sporo.

Link to comment
Share on other sites

Witam, czy sól pomaga w walce z pleśniawką i ospą ? Czy mogę ją podać podczas leczenie ryb w temp. 30*C? Jak tak, to jaką mam wsypać, i ile mniej więcej.

Wracając do sedna problemu. Z mojej praktyki leczyłam solą ospę z dużym powodzeniem. Przy ospie nie należy jednak utrzymywać temperatury 30 stopni, gdyż cykl życiowy kulorzęska ulega zatrzymaniu i pasożyt do końca nie wyginie. Temp 28-29 przy ospie wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

Czemu pozabijac ryby? Jak je wlozysz na 20 min oddzielnie, to nie powinny na 99,9% umrzec. na razie nie umarla mi zadna rybka.

 

Masz widocznie sól niejodowaną. Zwykle sole kuchenne są jodowane. Jod jest w tych stężeniach śmiertelnie trujący dla ryb.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...