Jump to content

[112l] ogólne

maciejkos
 Share

Recommended Posts

Witam, akwarium ma ok.1,5 tygodnia, cały osprzęt, wodę, obsadę przełożyłem z poprzedniego półrocznego 54l

:arrow: filtr wewętrzny aquarell 320l/h(napowietrzanie: tylko zafalowanie tafli wody)

:arrow: oświetlenie Narval 3x18W 6500k trójpasmowe, stateczniki elektroniczne, 10h/dobę-automat

:arrow: obsada:

- bojownik

-2+8 gubik

-1+1 molinezja

-8x neon czerwony

-1x platka

-3x kirys

-1x glonojad

- krewetki

:arrow: rośliny:

-onowodek

-rogatek

-mech jawajski na korzeniu

-to po środku dostało się kiedyś z mchem i po mału rośnie, to po lewej (?) też nie wiem :>

:arrow: nawozy od miesiąca odstawione z powodu krasnorostów-malutko ich i nie rozrastają się, pojawiły się po znacznej przecince roślin i przedawkowamiu żelaza(chyba) w starym akwa

:arrow: brak CO2 i raczej nigdy nie będzie

:arrow: grzałka-temp. 25stC

:arrow: ph7,5, obecnie nie mam innych testów

:arrow: podmiany wody 10%-15% co tydzień

:arrow: NO3 40mg/L

:arrow: tło karton+krepina-docelowo pomalowane na czarno, obudowa(PCV) i oświetlenie DIY, w planach budowa filtra hydroponicznego

z zewnątrz:

Dołączona grafika

środek:

Dołączona grafika

Z roślin chcę dokupić nurzańca i coś na drugi plan-nie wiem tylko co. Na pierwszy plan prawdopodobnie będzie pogostemon helferi. Jak znajdę odpowiedni korzeń gałązkę to też wrzucę.

Obsada wymaga uzupełnienia, wczoraj zlitowałem się nad gupikami i przygarnąłem je z przepełnionego 20l akwa.

Chcę dokupić jeszcze 1 samicę molinezji i ze 2 platki, czy coś jeszcze da się "upchnąć"?

Wszelkie porady dotyczące aranżacji roślin(bez CO2) i obsady mile widziane :>

Daj więcej roślin, dokup roślin :> Napisalem, że jeszcze będzie nurzaniec i z przodu pogostemon helferi, co doradzacie na środek na drugi plan? Może jest coś "niezielonego"?

Roślinki po lewej po przycięciu bardzi mocno się "rozgałęziają" dlatego tak rzadko je posadzilem.

Tak, obudowę robiłem sam ze spienionego pcv wg świetnego opisu znalezionego w necie i jest dużo lepsza i tańsza niż sklepowa. Tego typu obudowy czyli z klapą na całą wielkość akwa robia ponoć tylko na zamówienie i z oświetleniem zaproponowano mi ją za 650zł...ja wydałem ~150. , stateczniki sporządziłem własnoręcznie(też według dokladnego opisu) przelutowując je z żarówek en. i zaoszczędziłem na tym kilkadziesiąt zł. Linków niepodam bo ponoć niewolno :P

Witam uczestników wątku na czele z jego autorem. Chciałbym poprosić Cię, Maciej, abyś wrzucił aktualne zdjęcie akwarium. Temat jest świeży, jak i zbiornik, ale jestem ciekawy jak się prezentuje. To jak, za godzinę tu zaglądam ;)

Witam uczestników wątku na czele z jego autorem. Chciałbym poprosić Cię, Maciej, abyś wrzucił aktualne zdjęcie akwarium. Temat jest świeży, jak i zbiornik, ale jestem ciekawy jak się prezentuje. To jak, za godzinę tu zaglądam ;)

Zbiornik ogolnie wygląda tak samo, rozrósł się tylko rogatek. Na razie reszta roślin stoi bo nie daję nawozów. Mam końcówkę krasnorostów więc niedługo dosadzę to o czym wspominałem wcześniej plus Ludwigę Repens i wtedy dam jakieś foty.