Jump to content

Rybki zdychają

adrianooo
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem. Robiłem restart mojego małego akwa. Woda dojrzewała 13 dni i wpuściłem z powrotem ryby. ( przez 2 tyg były u sąsiada w akwarium). Wieczorem zostały wpuszczone a dzisiaj rano znalazłem 6 martwych neonów zielonych a woda jak mleko. Akwarium mam około 5 lat to pierwszy taki problem. Testów nie mam robiłem, kiedyś tak ale zawsze wychodziły idealnie.

Restart wyglądał jak zawsze. Wymiana wody, umycie wszystkiego co się da. Woda u sąsiada taka sama jak u mnie ( zawsze parametry mieliśmy takie same). Woda dojrzewała przez 13 dni filtr włączony 24h. Nie wiem czemu od zawsze tak wyglądał u mnie restart i nigdy nie było problemów z neonami.

Kożuch wapienny. Nie wypłukałeś dokładnie żwiru/ czy co tam masz na podłożu :)Wiele lat temu na początku mojej przygody z akwarium zrobiłem dokładnie to samo :)Pewnie filtr przy dojrzewaniu nie był włączony, a po włączeniu ruch wody wypłukał podłoże.

Michał84:Zdania zaczynamy z dużej litery były moderatorze i tak przy okazji witam na forum po tak długiej nieobecności ;)

Żwir pochodził z mojego drugiego akwarium. Więc nie ma mowy żeby był brudny tak jak zaraz po kupieniu. Dziś kożucha nie ma woda już jest ok, lecz zauważyłem że moje roślinki Ophiopogon Minima i Acorus mini stały się bardzo słabe, ale nie straciły koloru cały czas mają intensywny zielony kolor. Jest szansa że odżyją i wrócą do poprzedniego stanu?