Jump to content

Rybki zdychają


adrianooo
 Share

Recommended Posts

Witam mam problem. Robiłem restart mojego małego akwa. Woda dojrzewała 13 dni i wpuściłem z powrotem ryby. ( przez 2 tyg były u sąsiada w akwarium). Wieczorem zostały wpuszczone a dzisiaj rano znalazłem 6 martwych neonów zielonych a woda jak mleko. Akwarium mam około 5 lat to pierwszy taki problem. Testów nie mam robiłem, kiedyś tak ale zawsze wychodziły idealnie.

Link to comment
Share on other sites

Restart wyglądał jak zawsze. Wymiana wody, umycie wszystkiego co się da. Woda u sąsiada taka sama jak u mnie ( zawsze parametry mieliśmy takie same). Woda dojrzewała przez 13 dni filtr włączony 24h. Nie wiem czemu od zawsze tak wyglądał u mnie restart i nigdy nie było problemów z neonami.

Link to comment
Share on other sites

Kożuch wapienny. Nie wypłukałeś dokładnie żwiru/ czy co tam masz na podłożu :)Wiele lat temu na początku mojej przygody z akwarium zrobiłem dokładnie to samo :)Pewnie filtr przy dojrzewaniu nie był włączony, a po włączeniu ruch wody wypłukał podłoże.

 

Michał84:Zdania zaczynamy z dużej litery były moderatorze i tak przy okazji witam na forum po tak długiej nieobecności ;)

Link to comment
Share on other sites

Żwir pochodził z mojego drugiego akwarium. Więc nie ma mowy żeby był brudny tak jak zaraz po kupieniu. Dziś kożucha nie ma woda już jest ok, lecz zauważyłem że moje roślinki Ophiopogon Minima i Acorus mini stały się bardzo słabe, ale nie straciły koloru cały czas mają intensywny zielony kolor. Jest szansa że odżyją i wrócą do poprzedniego stanu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...