Jump to content
Sign in to follow this  
Remos

Świetlówka czy wystarczy żarówka ?

Recommended Posts

Witam , czy lepiej ryby oświetlać zwykłą żarówką czy świetlówką ? Wiem tyle że na pewno jakimś światłem sztucznym , lecz którym lepiej ?? Jest to dla mnie dosyć istotne ponieważ moje żałobniczki straciły całkowicie swój kolor , czytałem lecz nie wiele się dowiedziałem że może być to powodowane światłem " z żarówki zwykłej ". Proszę o pomoc .

Idealne jest światło HQI jako najlepiej odwzorowujące światło słoneczne.W sprzedaży są także dostępne świetlówki wybarwiające rybki-poszukaj w dowolnym lepiej wyposażonym sklepie.Ogólnie celujw 5500-6500K.Żarówki raczej niewskazane-mają zbyt ciepłe światło (zdaję się max 2700K) wiec ani rybom ani roślinom się to nie opłaci 8-)

Aha a jesteś zorientowany ile takie światło kosztuje bo nie jestem ani trochę w to wtajemniczony ;)

Napisz coś więcej o akwarium i roślinach które w nim masz.

To jest póki co kula - 3l , nie ma żadnej roślinki .

I trzymasz ryby w tym słoiku? To nie od światła są niewybarwione tylko od tragicznych warunków.

To jest póki co kula - 3l , nie ma żadnej roślinki .

Więc kup akwarium minimum 54l albo sobie daj spokój z ''akwarystyką''.

W zestawie będzie na pewno pokrywa i świetlówka.

Powiedzieli mi właśnie że tylko 54 l w zestawie jest , a już np. 112 nie jest już w zestawie tylko samo szkło i kosztuje 130 zł .

Na allegro jest tego w bród , do koloru , do wyboru.

Powiedzieli mi właśnie że tylko 54 l w zestawie jest , a już np. 112 nie jest już w zestawie tylko samo szkło i kosztuje 130 zł .

Mieszkasz w w Warszawie a nie na końcu świata :-)Zajrzyj do innego sklepu-masz ich masę i gwarantuję będą zestawy,albo zajrzyj na Alledrogo/Tabliczka tam jest sporo ofert,także używek w fajnej cenie.