Jump to content

Rodzaje akwariów

Remos
 Share

Recommended Posts

Witam , nie jestem pewny czy to tutaj powinienem zamieścić ten post , zauważyłem że jest wiele rodzai akwariów i bardzo chciałbym się dowiedzieć jakie są wszystkie rodzaje , szukałem podobnych tematów lecz nic nie znalazłem , jeżeli jest to temat bez sensu lub nie powinien tu być proszę umieścić go do kosza , gdyż nie chciałbym zaśmiecać forum :)

Są jeszcze:

- Holenderskie

- Biotopowe

- Low-tech

- High-tech

- Ogólne

- Gatunkowe itd.

:P

Właśnie chodzi mi o te gatunkowe . Bo widziałem krewetkaria , bojownikaria itp. , ale jeśli znacie dużo gatunkowych to bardzo bym prosiłbym o wypisanie , z góry dziękuję :)

Najciekawsze nazwy akwariów gatunkowych to: akararium, drewniakarium, grubowargarium, mułojadarium, ślepczykarium, szydlikarium, ukośnikarium, zagrzebkarium, zwinnikarium, ;)

Zapomniałeś dodać, że zwinnikaria dzielą się na zwinnikaria czerwonouste, zwinnikaria ogonopręgie... :lol:

• 5 months later...

Szukałam podobnego tematu- ja myślę,że chłopu chodziło o to, o co i ja zapytam.

Stosuje się tu słownictwo, często nawet jakieś skróty typu BW ( już rozkminiłam, że bl. water), holenderskie ( to znaczy, że roslinne głównie, hę ? ), ale jeszcze jakieś dziwne zlepki słowne są- iwagumi czy coś takiego- czy możecie wyjaśnić o co chodzi ?