Jump to content

Choroba? Jestem w 99% pewny że tak.

Recommended Posts

Witam!

Jeśli wątek w złym dziale, przepraszam. Zależy mi na zdrowiu moich ryb więc mogłem pomylić.

Od 3/4 dni zauważyłem długie ciągnące się "balasy" moich rybek, najpierw były to molinezje teraz zaraziła się tym jedna Ramirezka.

Podejrzewam wiciowce... najpierw śluz, potem dłuuugi biały kał.

Słyszałem o leczeniu mianowicie takie coś:

"metronidazol, do nabycia w każdej aptece, pomoże. 500mg na 100l wody, dodać we wcześniej przygotowanym roztworze (nie wrzucac tabletek bezpośrednio do akwarium). Po tygodniu podmienic ok. 30-40% wody, kurację powtórzyć. Prygotowac roztwór z ok. 100mg i zamaczać w nim przez całą kurację pokarm podawany rybom.

..i to z reguły pomaga na nicienie lub wiciowce.

Proste, tanie, w 100% skuteczne.""

metronidazol? Na receptę? Jeśli tak to co powiem lekarzowi? Ryba mi choruje proszę mi przepisać?

Słyszałem też że trzeba wyłączyć światło przy takiej kuracji bo metronidazol odtrąca się w świetle.

Bardzo By mi zależało na szybkim odezwie. Jak Wy to leczyliście? Czy sposób powyżej działa w 100% czy zdarzają się wyjątki, jak długo coś takiego może trwać i czy ten metronidazol jest na receptę?

Z góry dzięki! I liczę na szybką odpowiedź.

(forum.superakwarium.pl/100l-dobra-obsada-cos-dodac-ujac-i-maly-problem-t44716.html szczegóły mojego akwarium)

Tak zły dział , już przeniosłam ale wyraźnie widać ten dział! Proszę na następny raz patrzeć uważniej.

mod.Evelyn

Nie mam dobrego aparatu a telefonem zdjęcia wychodzą fatalnie.

Biała włóknista kupa jest wydalana z moich ryb.

Z tego co czytałem to wiciowce. Bardziej mi chodzi o to czy ktoś już z nimi miał doczynienia, jak szybko po metronidazolu ryby ożyły i czy nawroty są częste? Chciałbym się dowiedzieć z czyichś przeżyć o tym z czym będę walczył a w zasadzie już walczę.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...