Jump to content

Padły wszystkie krewetki


Magik88
 Share

Recommended Posts

Witam,

Proszę mi powiedzieć lub odesłać do odpowiedniego tematu. Koło miesiąca temu kupiłem krewetki, na następny dzień "wszystkie" przeszły wylinkę. Gdy przyszedł czas na następną, KAŻDA padła. Pierwsze były 2, potem następne 3.. i dzisiaj ostatnia. Wygląda to jakby się klonowała i nie opuściła pancerzyka. Razem z krewetkami żyją neonki i 2 ślimaki - z nimi jest wszystko ok. Głównie chodzi mi o to czy jest jakaś sprawdzona metoda żeby tego uniknąć? Widziałem taki środek do wody z firmy AQUA ART, warto go zakupić? Chciałbym jeszcze raz kupić krewetki, ale tym razem chcę być przygotowany, zbiornik był dojrzały, co tygodniowe podmiany, nie przekarmiam ryb. Wszystko jest dobrze dopóki nie przychodzi czas na wylinkę. Liczę, że ktoś pomoże.

 

 

 

 

mod.- Ostrzeżenie za pisownię!

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłem taką tendencje, że w środku tygodnia ryby czują się najlepiej. Przed i zaraz po podmiance ich aktywność spada.. albo płochliwość rośnie.

 

grzegrzół - częściej podmieniać? Skoro piszę, że woda którą podmieniam ma takie parametry. To tak jakbyś spragniony na kaca pił wódkę.

Czyli sugerujecie, że mam kupować wodę do podmian? Do 200l to 40litrów jest świeżej wody.

 

 

 

 

mod.- Pisownia!

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...