Jump to content

Mętna woda i nie tylko


wwdz
 Share

Recommended Posts

Otóż od kilkunastu dni mam mętna wodę. Nie wiem dlaczego tak się zrobiło czy możę to być wina uzdatniacza do wody? Albo może nawozu do roślinek bo ostatnio na dnie czyli na żwirku osadza mi się jakiś syf. Mi się wydaje że to jest ten nawóz do roślinek. Dam wam pare zdjęć ale nie wiem czy coś da się z nich wywnioskować. Dam jeszcze dziś wieczorem pare bo teraz akurat w dzień to nie wiem czy coś będzie się z nich dało zobaczeć. Dodam jeszcze ze filtr chodzi prawie cały czas wylączam go tylko wtedy kiedy daje rybom pokarm.

 

http://desmond.imageshack.us/Himg263/scaled.php?server=263&filename=dsc00171wg.jpg&res=medium

Dołączona grafika

http://desmond.imageshack.us/Himg198/scaled.php?server=198&filename=dsc00172vl.jpg&res=medium

Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, ze poza tym, co napisał poprzednik, jst jeszcze taka sprawa, ze akwarium jest swieze, nieustabilizowane, a nawoz moze zawierac bakterie nitryfikacyjne. Moze wtedy zabielac wodę.

 

Wywalisz rybki?! To ja skalary i neony chętnie przyjmę w takim razie jak mają być wywalone.

 

Nie jestem pewien czy ten filtr jest za słaby.... na pewno lepszy byłby kaskadowy albo kubełek, ale ten chyba aż tak tragiczny nie jest.... ale nie wyłączaj go nawet na chwilę! Nie ważne, że pokarm rozwala się po całym akwarium- ale wyłączając filtr, wpuszczasz syf z powrotem do wody!

Link to comment
Share on other sites

Nie no z wywalaniem ryb to zartowałem ale skalarów nie oddam :D Może gurami jak mi się znudzą bo jednak 6 gurami zajmuje dużo miejsca w akwa a chciałbym dokupić jeszcze pare rybek. Co do nawozów to akwarium mam od poczatku lutego czyli już takie świeże nie jest a woda jest coraz bardziej mętna.

 

edit:

Tak jak mówiłem dam wam foty z akwarium i sami oceńcie...

 

Dołączona grafika

 

 

Rozmiar zdjęć !!

Link to comment
Share on other sites

Możesz spróbować nie lać jakiś czas nawozów- może to one mącą wodę (ja tak miałem, ale po 1 nocy wracało do normy- może lejesz za dużo?). Może znasz kogoś, kto miał kiedyś akwarium i zostało mu trochę osprzętu? Warto byłoby wymienić filtr na kaskadę (taniej) lub kubełek (dużo drożej). To może być sprawa słabej filtracji, ale tu głowy nie dam- w końcu filtr dość potężny.... ale zawsze wewnętrzny.

Link to comment
Share on other sites

Filtr w sobie nie ma gąbki tylko jakby taką ściereczkę czy do czego to porównać ale już woda robi się normalna. Zrobiłem tak jak radziłeś i już od paru dni filtr chodzi 24h na dobę i woda wraca do porządku. Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

 

edit:

 

W najbliższym czasie dam może jakieś nowe fotki :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...