Jump to content

mam problem z gupikami

Recommended Posts

Ostatnio zaobserwowałem że gupikom wykrzywiają się kręgosłupy,odstają łuski, zataczają się gdy pływają,leżą na dnie.Po jakimś czasie zaczęły zdychać z 10 zostały mi tylko 2.Wiem że ich już nie uratuje ale chciałbym wiedzieć co zrobić żeby zapobiec temu w przyszłości.Czy może być to spowodowane tym że podmieniam wodę. Bo nie leje żadnego uzdatniacza ani jej nie odstawiam na parę dni?Albo tym że nie czyszczę dna z gówienek itd. Proszę o pomoc! Hoduje jeszcze w drugim akwa 19l młode gupiki i nie chce żeby to samo im też się przytrafiło.

Zapomniałbym chorują tylko gupiki w akwarium mam jeszcze małego mieczyka kiryski i zbrojniki z nimi wszystko ok.

Przepraszam że nie mam zdjęć ale wszystko co robi mój aparat jest rozmazane.

60l

grzałka

7,5ph

wszystkie ryby kupione w jednym sklepie(sprawdzonym)

• 4 weeks later...

Czy może być to spowodowane tym że podmieniam wodę. Bo nie leje żadnego uzdatniacza ani jej nie odstawiam na parę dni.Albo tym że nie czyszczę dna z gówienek itd. Proszę o pomoc!

Właśnie to jest powodem twoich problemów.

BRAWO dla wszystkich którzy nie potrafili przeczytać pierwszego posta ze zrozumieniem, a udzielali się...

Do autora: masakra z tymi twoimi kolorankami (tekst). Niebieski druk ledwo odczytałem na telefonie. Na przyszłość Oszczedzaj kolorów;) no i najważniejsze nie lej chloru do akwarium, od czasu do czasu wyczyść dno. Poczytaj jak powinna wyglądać prawidłowo wykonana podmiana wody: Ile litrów, co ile dni, jakie zabiegi przy tym można robić, czyszczenie filtra, cykl azotowy w akwarium.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...