Jump to content

Jak długo czekać na działanie bimbrownii?

przemo_1008
 Share

Recommended Posts

Witam!

Mam problem z bimbrownią...

Bimbrownie podłączyłem do akwarium o 21.00 i nie puszcza żadnych bąbelków :(

Mam napięte wężyki a do akwarium nic nie wlatuje...

Bimbrownia z przepisu 1410

Schemat:

Zacier - wężyk - zaworek zwrotny - wężyk - "oczyszczalnia"(wężyk do samego dołu) - drugi wylot (wężyk do akwarium) - zaworek zwrotny - dyfuzor

Pomóżcie!

Zrobiłem tak:

1l zagotowanej wody wymieszałem z 400g cukru potem wsypałem około 10g drożdży i łyżeczkę sody oczyszczonej. Pomieszałem i poczekałem aż woda ostygnie...

i wlałem do oczyszczalni również 1l wody z czajnika (najpierw poczekałem aż ostygnie...)

Drożdże były w proszku... Dr Oetkera paczki po 7g (wsypałem dwie...)

1l zagotowanej wody

Z tego co ja wiem to drożdży nie należy rozpuszczać w gorącej wodzie tylko ciepłej ponieważ w gorącej mogą nie działać. Powiedziała mi to moja mama i potwierdzam - w zagotowanej wodzie nie działają.

Osobiście polecam zastosować więcej cukru, i więcej drożdży ponieważ jak ja robię, a dokładniej robiłem bimbrownie to dawałem wody 1 litr w butelce 1,5l do tego drożdży dokładnie nie wiem ile ale wydaje mi się, że tak 1/5 kostki i do tego wszystkiego dodawałem tyle cukru, że jak nie był rozpuszczony to woda wypełniała całą butelkę tzn. nie, że się wylewała tylko trochę poniżej otworu i taka bimbrownia działała spokojnie 2 tygodnie, a nieraz dochodziło nawet do 16-17 dni więc jak na bimbrownie wynik był zadowalający, a dodam jeszcze, że nigdy nie trzymałem się przepisów co do grama ponieważ lepiej dać więcej cukru niż ma go być za mało.

W sumie nigdy nie stosowałem drożdży w proszku,ale nie wiem czy to ma znaczenie.Powinny reagować te i te.Sprawdź szczelność na całości: wężyki,korki,miejsca gdzie ściskałeś butelkę.Zaczekaj a jak się nie uda powtórz całą procedurę.Niewątpliwie gdzieś jest błąd bo to musi gazować.Ja zawsze rozpuszczałem w ciepłej wodzie i nie było to problemem.Chociaż faktycznie we wrzącej może nie być im dobrze.

Zagotuj wode wlej do miarki 1 litr wsyp cukier do wrzątku 400gr żeby sie rozpuścił, poczekaj aż ostygnie dodaj drożdże 10gr wymieszaj aż sie drożdże rozpuszczą i wlej do butelki gdzie ma być zacier i ciesz się co2, o ile masz szczelną bimbrownie.

Zagotuj wode wlej do miarki 1 litr wsyp cukier do wrzątku 400gr żeby sie rozpuścił, poczekaj aż ostygnie dodaj drożdże 10gr wymieszaj aż sie drożdże rozpuszczą i wlej do butelki gdzie ma być zacier i ciesz się co2, o ile masz szczelną bimbrownie.

Tu masz odpowiedź,nie kombinuj.

Nie dawaj żadnej sody.

Typowa bimbrownia 1410.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...