Jump to content

[25l] Krewetkarium

holender23
 Share

Recommended Posts

Witam.

Wczoraj zalałem kolejny baniaczek o pojemności 25l.

Podłoże -Żwir

Dekoracja-Korzenie

CO2- zasilanie bimbrownią

Temperatura-póki co to utrzymuje się w granicach 25 stopni

Filtracja- Aquael Fan Micro(na razie jest jak jest- w przyszłości będzie po prawej stronie baniaka za trawami )

Flora

Nurzaniec-Vallisneria

Eleocharis Parvula

Bardzo proszę o określenie dwóch pozostałych roślin gdyż nie wiem co to jest-wiem że jakaś odmiana Echinodorusa(chyba)

Dojdzie mech(czekam aż się rozrośnie w drugim baniaku)

Fauna

xx Red Cherry

xx Cristal Red

Oba te gatunki wpuszczam za jakieś trzy tygodnie do miesiąca

To chyba na razie wszystko

Niczym nie nawożę póki co gdyż nie miałem nigdy kłopotu ze wzrostem roślin w moich akwariach, więc po co bawić się w chemika?

Oceniajcie, komentujcie, chwalcie i krytykujcie.

Pozdrawiam Wojtas

Ciekawie tylko zasłoń filtr i daj jakieś fajne roślinki na tył. Ja mogę polecić Didiplis diandra lub Rotale Indica (rotala ma dość skromne wymagania bo u mnie rosła nawet przy 0,3 w/l)

Tak na marginesie to odznacz te kwadraciki jak dodajesz podpis to znikną tobie ;)

Podoba mi się, aczkolwiek wywaliłbym ten filterek i kupiłbym kaskadę.

CO2 daj pod filterek żeby gaz poszedł po całym akwarium a nie tylko punktowo. I jak dla mnie te napowietrzanie dodatkowe przez filterek jest niepotrzebne. Skieruj wylot z filtra do góry tak ażeby poruszał taflę wody.

Parvule bym przyciął to wtedy by szybciej się rozrosła.

Mchu bym wcale tam nie dawał.

Korzeń jest ciekawy, szkoda byłoby go tak zakryć mchem.

Ok, skoro piszesz że napowietrzanie przez filterek jest niepotrzebne to czy mogę podać wąż od bimbrowni bezpośrednio do filtra?

Parvula była cięta już prawie o połowę-czy mogę ją jeszcze podciąć-jeśli tak to jaka może być minimalna długość tej rośliny?

A o kaskadzie takiej malutkiej to myślałem ale wiąże się to pewnie z przerobieniem pokrywy której nie jestem pewien czy chciałbym nacinać w jakikolwiek sposób.

podetnij ją do takiego stopnia jak to robiłeś poprzednio.

Trudno jest określić jednoznacznie jak nisko możesz ją podciąć.

U jednego odrośnie po podcięciu do 1cm a u drugiego zdechnie po przycięciu na 2cm... Na to wpływa wiele czynników. Tak mi się wydaje ale mogę się mylić.

A co do wężyka co2 pod filterek to zrób jak uważasz, ja jednak bym postawił kostkę pod wylotem filtra. Zawsze to dłużej gaz będzie w wodzie a i tak filterek go dodatkowo pociągnie po całym akwa. Poczytaj na ten temat jak inni robili. Ja nigdy tego nie testowałem bo od zawsze mam kaskade i u mnie cały czas stoi kostka pod wylotem z kaskady i daje rady jakoś :)

Nurzaniec jest na tyle kłopotliwy że trzeba go kontrolować by się nie rozrastał. W drugim akwarium wstawiłem bariery w podłożu i mimo tego kłącza przeszły nad nimi i dalej się rozrastał. W tej chwili jest tam posadzony nurzaniec, ale nie śrubowy. Zobaczymy może rzeczywiście dam go do połowy?