Skocz do zawartości

Zakurzone akwarium


alta27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Akwarium mam od roku, 200L, filtry eheim biopower 240 i 2213, rośliny żywe, ph 7, kh 10, gh 15, NH3 0, No2 0, NH3 20, Po4 0-0.25, Fe 0.1-0.25 testy zoolka. mikro i makro na zmianę + węgiel w płynie + Co2 z butli

 

Mam od pewnego czasu problem z glonami, pojawiły mi się krasnorosty, zacząłem częściej podmieniać wodę co około 4 dni, rozrost został zahamowany, dokupiłem kilka kosiarek (ale coś kiepsko im idzie). W akwarium razem z krasnorostami pojawił mi się kurz w wodzie ( taki jak przy patrzeniu na promień słońca w powietrzu), brzydko to wygląda ten kurz osiada też na roślinkach (akwarium ma pokrywę).

 

Co mogę zrobić? konsekwentnie dolewać węgiel w płynie podmieniać wodę, dokupić kosiarek i czekać aż to ustąpi czy ten kurz oznacza już coś złego.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiałem, bo problem z kurzem powstał mi po zmianie filtra =/ z chińczyka, który był głośny ale miał 1000l/d na eheima 2213. A to są kosiarki tylko takie po 3 - 4 cm

 

edit: Jak wyciągnę trochę ceramiki i włożę w to miejsce gąbkę to powinno przynieść efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...