Jump to content

dziwne zachowanie neonek


Recommended Posts

Witam

Wczoraj kupiłem neonki inessa na razie 10 szt i coś one tak się chowają przy dnie, w ogóle nie pływają po środku akwarium jeden tylko pływa środkiem reszta się pochowała. Akwarium mam od 17 dni po sprawdzeniu parametrów postanowiłem wpuścić pierwsze ryby. Oświetlenie mam T8 Aqua-glo i Flora-glo (obie po 2x20W) i do tego mam pokrywę wyłożoną folią aluminiową (pozostałość po starym oświetleniu). Podłoże mam żwirek zwykły granulacji 2-3mm warstwa ok 7cm z przodu i 10cm z tyłu. Może mają za mocne światło i może zdjąć tą folię (akwa ma 50cm wysokości). I jeszcze jedno pytanie czy mogę już je karmić? Bo jest tak: mam filtr kaskadowy fzn-3 i pokarm muszę sypać z drugiej strony akwarium żeby strumień wody ich nie ganiał po całym akwa i postanowiłem wyciąć ze styropianu takie kółko i tam chcę wsypać pokarm, tylko neonki siedzą z drugiej strony przy dnie czy jak nasypie to przypłynął do pokarmu?

 

Zmiana działu.

M.Drobny

Link to comment
Share on other sites

ryby muszą się zaaklimatyzować po wpuszczeniu do nowego zbiornika także za dzień dwa wszystko powinno być w porządku a co do karmienia to styropian będzie się kruszył i zaśmiecał akwa a neony i tak czekają aż pokarm opadnie i wyłapują go w toni, myślę żeby je karmić normalnie a one i tak znajdą później ten pokarm jak zgłodnieją, zbiegiem czasu się nauczą. Moje ryby np jak tylko uniosę klapę od pokrywy to wszystkie podpływają w miejsce gdzie wrzucam pokarm

Link to comment
Share on other sites

Podłoże mam jasne ale takie nie za jasne typowy kolor żwirku, a co do zachowania to rzeczywiście już powoli badają teren wypływają coraz częściej i dalej a z tym styropianem to wyciąłem nożem indukcyjnym takim specjalnym tak więc nie ma poszarpań i krawędzie są spieczone więc nie kruszy się. A co z tą folią? zdjąć tą folię odblaskową?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...