Jump to content

dziwne zachowanie neonek

Recommended Posts

Witam

Wczoraj kupiłem neonki inessa na razie 10 szt i coś one tak się chowają przy dnie, w ogóle nie pływają po środku akwarium jeden tylko pływa środkiem reszta się pochowała. Akwarium mam od 17 dni po sprawdzeniu parametrów postanowiłem wpuścić pierwsze ryby. Oświetlenie mam T8 Aqua-glo i Flora-glo (obie po 2x20W) i do tego mam pokrywę wyłożoną folią aluminiową (pozostałość po starym oświetleniu). Podłoże mam żwirek zwykły granulacji 2-3mm warstwa ok 7cm z przodu i 10cm z tyłu. Może mają za mocne światło i może zdjąć tą folię (akwa ma 50cm wysokości). I jeszcze jedno pytanie czy mogę już je karmić? Bo jest tak: mam filtr kaskadowy fzn-3 i pokarm muszę sypać z drugiej strony akwarium żeby strumień wody ich nie ganiał po całym akwa i postanowiłem wyciąć ze styropianu takie kółko i tam chcę wsypać pokarm, tylko neonki siedzą z drugiej strony przy dnie czy jak nasypie to przypłynął do pokarmu?

Zmiana działu.

M.Drobny

ryby muszą się zaaklimatyzować po wpuszczeniu do nowego zbiornika także za dzień dwa wszystko powinno być w porządku a co do karmienia to styropian będzie się kruszył i zaśmiecał akwa a neony i tak czekają aż pokarm opadnie i wyłapują go w toni, myślę żeby je karmić normalnie a one i tak znajdą później ten pokarm jak zgłodnieją, zbiegiem czasu się nauczą. Moje ryby np jak tylko uniosę klapę od pokrywy to wszystkie podpływają w miejsce gdzie wrzucam pokarm

Podłoże mam jasne ale takie nie za jasne typowy kolor żwirku, a co do zachowania to rzeczywiście już powoli badają teren wypływają coraz częściej i dalej a z tym styropianem to wyciąłem nożem indukcyjnym takim specjalnym tak więc nie ma poszarpań i krawędzie są spieczone więc nie kruszy się. A co z tą folią? zdjąć tą folię odblaskową?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...