Jump to content

Kłopotliwe swatanie Ramirezek

Alek667
 Share

Recommended Posts

Witam !

Mam kłopot z moimi ramirezami. Otóż miałam ich parkę kupioną z jednego zbiornika, odbyły nawet tarło po czym samiec zdechł. Żeby samiczka niebyła sama miesiąc później dokupiłam dorodnego samca i z wybarwionej i żywej w usposobieniu ryby stała się wyblakła i jakby wystraszona, samiec ja przegania. Moim właściwym pytaniem jest czy mogę dokupić drugą samicę lub parkę by te rozwiązały swoje "miłosne" problemy ?

a ja mam pytanie czy możliwy jest "rozwód" ramirezek? Otóż mam parkę od dwóch miesięcy, jakieś 2 tyg po wpuszczeniu rybki złożyły pierwszą ikrę, ale niestety nie udało im się upilnować jajeczek. i od tego czasu ryby jakby się odseparowały, śpią w przeciwnych rogach akwarium i nie zaobserwowałem żadnych zalotów. Możliwe jest, że był to tylko "przelotny romans" a teraz rybki nie są dobrane?

a ja mam pytanie czy możliwy jest "rozwód" ramirezek? Otóż mam parkę od dwóch miesięcy, jakieś 2 tyg po wpuszczeniu rybki złożyły pierwszą ikrę, ale niestety nie udało im się upilnować jajeczek. i od tego czasu ryby jakby się odseparowały, śpią w przeciwnych rogach akwarium i nie zaobserwowałem żadnych zalotów. Możliwe jest, że był to tylko "przelotny romans" a teraz rybki nie są dobrane?

:shock:

U mnie ryby też "nie śpią" w jednym rogu akwarium. Czy pływają razem w ciągu dnia?