Jump to content

Padanie ryb

Recommended Posts

Witam serdecznie :)

Mam poważny problem ze zdrowiem ryb w moim zbiorniku ryby ocierają się o przedmioty tak jak w przypadku ospy rybiej ale nie występują żadne plamki , nie które ryby sklejają płetwy i kołyszą się a na drugi dzień wyglądają jak zdrowe , wczoraj zaobserwowałem jak kirysek pstry ( 3cm ) pobiera podpływa pod powierzchnie i łapie powietrze ( woda jest odpowiednio napowietrzona i dam sobie ręce obciąć że poziom tlenu jest na wysokim poziomie , kirysek dziś zdechł razem z dwoma neonami inessa. Niewiem co jest grane , podaje im ichtio z tropicala , sól akfarystyczną już od 3 tygodni + zalecana podmiana wody i dalej nic , może macie jakieś pomysły ???

zbiornik 25x25x40 25l

filtr 300l/h z funkcją napowietrzania

brak grzałki z powodu wysokiej temperatury w pomieszczeniu ( stała temp. wody 24 c )

obsada:

1x zbrojnik niebieski 7cm

5x neon innesa (zostały 3 )

4x gupik 1 samiec 3cm + 3 samice 4cm + 4 szt narybku

ps jestem akwarysta hobbystą od kilku lat miałem lat akwa i wiem że baniak jest za mały i trudno w nim utrzymać odpowiednie warunki biologiczne ale musze wiedzieć co jest grane z moimi rybami pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc

Przekrwione skrzela są oznaką w wielu przypadkach.

Mogą być od zatrucia zw azotu.

W źle dobranej obsadzie zawsze pojawiają się choroby.

Do 25 l góra dałabym harem gupika, albo pojedynczego bojownika.

Zbrojnik wymaga 100l i strasznie "brudzi".

Wiem że zbrojnik wymaga zbiornika 100l ale potrzebowałem glonojada więc przydało by się zrobić restart i zostawić tylko same gupiki i zbrojnika.W niedalekiej przyszłości będzie zbiornik 112L więc takie problemy nie będą mi doskwierać a posty będą bardziej w galerii niż w dziale chorób :) wielkie dzięki za rade

Wiem że zbrojnik wymaga zbiornika 100l ale potrzebowałem glonojada więc przydało by się zrobić restart i zostawić tylko same gupiki i zbrojnika.W niedalekiej przyszłości będzie zbiornik 112L więc takie problemy nie będą mi doskwierać a posty będą bardziej w galerii niż w dziale chorób :) wielkie dzięki za rade

Ale wiesz ze on nie je glonów?

Glonojadem jest tylko z nazwy.

Zywi się glonami tylko jak jest naprawdę malutki, później je pokarm który opada na dno i wcale na glony nawet nie spojrzy.

Na glony raczej poleca się krewetki, ale gupiki mogą zjadać mniejsze okazy.

b. mały zbiornik i trudny w utrzymaniu. Łatwo go zdestabilizować.

Filtr ustaw tak by wylot wody ruszał powierzchnią, a odłącz to co robi bąbelki.

Ocieranie to z pewnością kulożęsek (ospa). Kiryski mogą pobierać tlen atmosferyczny więc takie zachowanie jest normalne. Ja zauważyłem, że gdy kiryski oddychają powietrzem atmosferycznym to jest oznaką zaburzeń w możliwości pobierania tlenu z wody (nie tylko wynikających ze słabego natlenienia ale również ze zbyt dużego spadku PH czy też za dużego poziomu NO3).

Glonojada powinieneś jak najszybciej oddać jest już za duży a za chwilę będzie miał 10 cm. On i tak nie je glonów.

Może przesoliłeś wodę.

Mam takie samo akwarium i dopiero teraz mogę powiedzieć, ze się ustabilizowało (założone na koniec sierpnia) i czekam tylko jak się coś zdarzy.

Masz dużo roślin? Szybko rosnące pomagają zużywać NO3 ale jest NO3 za mało to szybko marnieją

ehhhh no to będę musiał się porządnie podszkolić na tym forum bo widzę że moja wiedza jest cienka jak plasterek salcesonu ale od czego ma się doświadczone koleżanki z forum ;)

Dobre porównanie do salcesonu :P

Warto pytać, np w dziale obsad, bo jak się wszystko dobrze dobierze, to nie ma problemów ze zdychaniem ryb i hobby bardziej cieszy.

dobra więc tak neony do wydania idą ale glonojad zostanie bo mój syn go bardzo lubi mówi że jest potworek więc będzie musiał zostać ale i tak za około 2 miesiące bede miał 112 l wiec te dwa miechy jeszcze wytrzyma a co do gupików to zredukuje ilość i założę mini burdelik dla pawich oczek i myślę że będzie git ;p

No dwa miesiące powinien dać radę.

Tylko oddaj to co masz oddać, żeby poziom NO3 obniżyć.

Rób podmianki wody raz na tydzień 20%.

No i przy zakładaniu 112l zajrzyj do działu obsady.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...