Jump to content

Kiryski i glonojady

maciejej
 Share

Recommended Posts

ja mam właśnie glonojada(ok.7 cm) i parkę spiżowych (ok7 i 6,5 cm) mam je w 45l i żyją ze sobą w zgodzie glonojadowi daje tabletki a kiryski jedzą to to jest na dnie więc w jest dobrze.

A jaki masz litraż?

Nie musisz się chwalić, że męczysz te biedne ryby w 45l.

Dla glonojadów minimum 80cm długości akwarium.

Niech również autor tematu ma to na względzie

ja mam właśnie glonojada(ok.7 cm) i parkę spiżowych (ok7 i 6,5 cm) mam je w 45l i żyją ze sobą w zgodzie glonojadowi daje tabletki a kiryski jedzą to to jest na dnie więc w jest dobrze.

A jaki masz litraż?

Nie musisz się chwalić, że męczysz te biedne ryby w 45l.

Dla glonojadów minimum 80cm długości akwarium.

Niech również autor tematu ma to na względzie

ja ich nie męczę tylko daje takie rady a ryby u mnie dobrze się czują jedzą,rosną i rozmnażają się...

Dokładnie,poza tym kiryski trzyma się w stadkach,ale to szczegół nie?Może jeszcze nam powiesz,że ten glonojad to G.gibbicpes lub pleacostomus?

Chyba coś źle napisałeś pisze się G.gibbiceps a nie G.gibbicpes

i plecostomus a nie pleacostomus

A to jest zbrojnik niebieski

Dokładnie,poza tym kiryski trzyma się w stadkach,ale to szczegół nie?Może jeszcze nam powiesz,że ten glonojad to G.gibbicpes lub pleacostomus?

Chyba coś źle napisałeś pisze się G.gibbiceps a nie G.gibbicpes

A to jest zbrojnik niebieski

Na zbrojnika 45 l też za mało.

Do tematu, glonojady mogą żyć z kirysami w dostatecznie dużym akwarium.

Jednak glonojad więcej brudzi niż sprząta.

A mogła bym mieć w 45l z 10/6 pyszczaków stworzyć takie małe malwi??? :?

O BOŻE TO JEST MOJE PIERWSZE AKWARIUM :(

6.3. Nie piszemy postów z wciśniętym klawiszem „caps lock”. Duże litery świadczą o krzyku, co nie jest tolerowane.

Michał84:Zdania zaczynamy z dużej litery,ponieważ nie potrafisz tego zrozumieć oraz notorycznie łamiesz regulamin forum +1 co oznacza 4 ostrzeżenia.Jeżeli nie czytałaś regulaminu to musisz wiedzieć że wiąże się to z banem na 2 tygodnie.

Hmm-ryba która potrzebuje min. 2 razy większego zbiornika czuje się tu dobrze i się rozmnaża?

Sam na początku rozmnażałem zbrojniki na skalę masową w 30l.

Ryby żyły, pływały, jadły. Karłowaciały.

Czy ryba która dorasta do 30cm, będzie szczęśliwa w baniaku o boku 20-30cm?

Zbrojnik rozmnoży się i przeżyje nawet w kubku, co nie znaczy że powinno się je w kubku hodować.

no chce takie akwarium .myślałam że pielęgnacja akwa to nic trudnego tylko się wodę wymienia...

Akwarystyka wymaga wiedzy i odpowiedniego podejścia. Nie nalania wody i wrzucenia ryb, tak zaczynają wszyscy którzy kończą w dziale choroby i leczenie.

naj lepiej tylko oskarżać ale ja nie wymieniam całej wody ja co jeden dwa tygodnie wymieniam 15/20 % wody i czyszcze dna odmulaczem

Edit:

do Basteq:spójrz na swoje 400l towarzyskie mi się nie podoba jest tam pusto ryby źle dobrane...

więc widzisz miło ci tak???

To, że Ci się nie podoba to akurat jego nie musi obchodzić.

A po za tym jakie tam u niego złe ryby są?

yyyy welonki a nie wydaje wam się że jest pusto???

Posty edytujemy. // Atreyu

Arteyu tak samo jak pawiooka,czy gupik rozmnoży ci się praktycznie wszędzie,gdzie się zmieści.Tyle,że karłowacenie prowadzi do chorób itp,co też przekłada się na potomstwo.Aga..Nie wiem czy zauważyłaś,ale od jakiegoś miesiąca nie ma tam welonów,poza tym lepiej żeby było mniej ryb niż za dużo...