Jump to content

Wciąż zaczerwienione skrzela.


 Share

Recommended Posts

Siema.

 

Od około tygodnia w moim akwa (54l założone 2tyg temu) miedzik ma czerwone skrzela w środku. Wygląda to prawie jakby krwawily - są po prostu dość mocno czerwone. ostatnio doszedl do tego słabo-czerwony punkcik przy jednej z pletw (w miejscu gdzie odchodzi od ciała rybki). Zmierzylem nh3 i jest 0, zmierzylem no3 i też na bardzo niskim poziomie. Mogę z tego wnioskować że no2 też jest male. dodatkowo dodaje do wody flotę bakteryjna jbl'a, która rozkłada szkodliwe związki azotu.

Jaka jest więc przyczyna takiego stanu rybki? Napowietrzanie full, rybek bardzo malo, roślin sporo szybkorosnacych.

 

z gory dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Temperatura 27st, obsada 7 amano, cierniooczek, zbrojnik, miedzik. Daje preparat JBLa żeby poprawić stan wody, sam się tak szybko nie poprawi. Zacząłem dodawać dopiero gdy wystąpiły objawy opisane, by coś poprawić.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli amoniak i NO3 wynoszą 0, to NO2 wcale 0 być nie musi. Szczególnie w dojrzewającym akwarium. To nadmiar związków azotowych, przytrucie, w niedojrzałym biologicznie akwarium, powodowały zaczerwienienie. Następnym razem wiesz żeby ryby wpuścić po przynajmniej 2ch tygodniach od założenia baniaka, bez preparatów. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...