Jump to content

[13l] szklaneczka dla krewetek

k9aro3l
 Share

Recommended Posts

Witam

Oto moje drugie akwarium. Zalane 14lutego dojrzewa sobie spokojnie jeszcze. 22lutego była lekka zmiana aranżacji, dlatego poczekam jeszcze z tydzien z wpuszczeniem cięzarnych samic, po to aby glosia sie mogła ukorzenić solidnie.

Akwarium

13l - 30x20x20

Filtracja

HBL- 301

Oświetlenie

13W Ante (kompakt) 6700K x1

Grzałka

brak

Temperatura

od 20*C w nocy poprzez 24*C w dzień

Nawożenie

co2 bimbrownia

Podłoże

Planta soil powder

Roślinki:

glosia

wgłębka

rotala

i jeszcze jedna jakaś nieznana mi

Zwierzątka :

póki co brak w przyszłości baniak dla ciężarnych krewetek

tak było na początku

Dołączona grafika

a tak teraz po małym grzebaniu :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

PS wiem że czystość szyb pozostawia wiele do życzenia.

A i ta kostka napowietrzająca spełnia zadanie dyfuzora

na moje to jest stanowczo za duożo podłoża..

Hudrofila do tyłu a nie na sam przód.

Kamienie mógł byś lepiej poukładać. Bo są bardzo ciekawe. podobają mi się jak są ułożone kamienie na samej gorze po lewej i prawej stronie.

No i ten dołek mi się w ogóle nie podoba.

No a Gałęzatka tu pasuje jak świni kamizela.

Dzięki wszystkim za opinię.

No i ten dołek mi się w ogóle nie podoba.

No a Gałęzatka tu pasuje jak świni kamizela.

Za dużo podłoża.Ta gałęzatka z przodu psuje efekt.Te wyższe roślinki strasznie nie poukładane.

Gałęzatka zostaje, kupiłem ją ze względu na krewetki, lubią podobno na niej przebywać. Kamien na którym jest wyłożona pójdzie albo głebiej w podłoże tak aby go nie było widać, albo zostanie on wywalony a gałęzatkę przymocuję do siatki budowlanej. Chce aby stworzyła taki trawnik w tym dołku.

Jak dla mnie 1 aranż bardziej się podobał :). Stanowczo za dużo podłoża, a zbiornik i tak ma mało litrów :). 2 aranż jak dla mnie zepsuł wszystko, było b.ładnie teraz jest ... ale to tylko moje zdanie :).

Wywal część podłoża, ze wszystkich kamieni ułóż skałkę o takim kształcie: /\, na tył kilka wyższych roślinek, dookoła skałki trawnik i będzie super. Moim zdaniem 1 aranżacja była lepsza od 2.

Nie chce robić czegoś co bylo powtarzane już 124532 razy na forum w takich małych baniakach. Przeglądałem forum i widziałem już sporo takich akwariów które były robione tak jak ja robiłem na początku. Druga kompozycja może i zawiera dużo podłoża, aczkolwiek podoba mi się.

Jak dla mnie ilość podłoża jest ok. Wygląda inaczej niż większość aranżacji na forum, więc po co zmieniać? Jedyną zmianą jaką bym wprowadził to pozbył się Hygrophili.

Kontynuuj to co zacząłeś i będzie dobrze :)

Hygrophilię będę starał się przycinać na wysokość tych skałek, tak ażeby nie przysłoniła glosi która jest piętro wyżej, i wtedy będę oczekiwał rozrośnięcia się jej wzdłuż. Mam nadzieję że się uda :)

jak na taki mały baniak to efekt jest całkiem interesujący

jakie krewetki chcesz tam trzymać???

Krewetki Fire Red.

• 2 months later...

I to ma być "mała aktualizacja"? :D To jest duża aktualizacja.

A tak na poważnie to ta skała stojące przed glosią wygląda jakby tworzyła pułkę. Przełóż ją w inne miejsce, bo wygląda to nienaturalnie. Najlepiej to daj glosie na przód a sagitarę subulatę na tył, czyli aktualne miejsce glosi. Ta roślina w lewym rogu to chyba duży heniek, więc rozsadź go po całej tylniej ścianie i będzie o wiele, wiele lepiej.

Co to za liść po prawej stronie?

tego nie widać na zdjęciu ale ten kamień o którym mówisz podtrzymuje te pięterko na którym jest umieszczona glośka, oraz jest pod lekkim kątem dzięki temu tworzy się tam cień w którym krewetki nieraz lubią przesiadywać oraz tam często otrzymują jedzonko. Gdybym ją zabrał to wszystko pewnie by się wyrównało poziomem czego bym nie chciał. Taki był plan żeby stworzyć akwarium 3piętrowe. Na samym górze miała byc glośka, niżej miała być rotala (ta po lewej właśnie) oraz na samym dole miała być sagitara subulata. No ale tak wyszło że moje wredne krewetki tak zaczęły grzebać w powierzchni że dwa poziomy które były średnio zabezpieczone kamieniami się zrównały. Na pierwszym zdjęciu widać ten poziomy 3 a teraz to już tylko 2 :(

Tutaj mały filmik z baniaka 25l i 13l

• 3 months later...

Nie wiem jak u Was, ale u mnie brystol nie zdaje egzaminu. Jestem osobą która lubi sobie pogrzebać w baniaku, tak więc od czasu do czasu woda się gdzieś uroni- jak na złość najczęściej dostaje po dupie brystol, który zamoczony nie wygląda już tak efektywnie jak suchy.

A te tło to zrobiłem na początku kiedy postawiłem zbiornik i szczerze powiedziawszy nie przeszkadza mi ono. Ale dzięki za opinię :)