Skocz do zawartości

Oczy żaby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Kupiłem niedawno 2 żabki (karliki szponiaste-tak sądzę) i o ile pierwsza z nich rośnie jak na drożdżach to druga cały czas malutka i chudziutka, a po bliższym przyjrzeniu się wydaje mi się że ona albo jest ślepa albo ma "coś" z oczami. Ta pierwsza ma ładne czarne oczki a ta zobaczcie sami, jakieś szkliste i błyszczące. Powiedzcie mi czy to jakaś choroba czy co?

 

oto 2 fotki tej małej żabki

Dołączona grafika

.

Dołączona grafika

.

.

.

.

.

 

a tutaj zdjęcie tej większej

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich karlików też ma taką "wadę" oczu. Początkowo różnica była spora, ale teraz jest 2gi co do wielkości z mojej trójki. Prawdopodobnie jest ślepy. Ale pozostałe zmysły są normalne. Utrudniać im to na pewno będzie szukanie pokarmu, więc jeśli nie karmisz ich poprzez podtykanie jedzenia pod pyszczek (pęseta, patyczek) to może po prostu paść z głodu.

 

Poza tym jak karliki są już dorosłe, to samce zawsze wyglądają na niedożywione :) Są smuklejsze i mniejsze. Samiczki za to są bardziej zwarte, pękate i większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To żadna ślepota, u płazów i gadów zdarza się to często z powodu złych warunków wodnych, lub przesuszenia oka. U mnie żabka wylegiwała się na liściu rotalii, i miała chyba przez miesiąc takie oczka z powodu świetlówki. Na szczęście wszystko wróciło do normy. Co do tego, że żabka jest chudsza: samce są często mniejsze i dużo chudsze od samic. Jeśli naprawdę nie może zdążyć na wyżerkę, pomachaj mu kawałkiem mięska pod pyszczkiem, na pewno się skusi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...