Jump to content

Problem z kamieniami

Bartus
 Share

Recommended Posts

kamienie wyglądają jakby nie miały jednakowej (gęstej i twardej) struktury. Wyglądają jakby miały luźno związane drobinki i najprawdopodobniej zawsze będą "pyliły"

Myślę, zę za długo je "obrabiasz". Niepotrzebnie je gotowałeś. Wystarczyło sparzyć lub chwilę zagotować i umyć.

Pierwszy raz słyszę żeby leciał syf z kamieni, chociaż do końca nie wiadomo co się kryje pod pojęciem syf, kamieni nie trzeba gotować to nie jajka, wystarczy porządnie przepłukać bierzącą wodą.

Leciał jakiś muł itp, kamienie miały mnóstwo dziur, nierówności i w każdej dziurze było to "błoto". Zresztą jak szoruję to cały czas woda robi się brązowa, ale chyba już tak zostawię i zobaczę jak będzie w akwarium.

Kupiłem na aukcji kamienie dragon stone http://allegro.pl/skala-dragon-stone-ka ... 42559.html. Wczoraj gotowałem je 3x po 1h, do tego 6h szorowania, dzisiaj 4h szorowania a nadal leci brązowy syf z nich. Pytanie czy muszę je idealnie wyczyścić czy ten syf jest normalny? Próbę octową przeszły pozytywnie.

Matko jedyna ,a kto ci tak wspaniale doradził abyś je gotował i szorował.Je się tylko płucze powierzchownie i to wsio.Nie wolno ich gotować i szorować---niekończąca się robota.Te kamienie im dłużej szorujesz tym i tak gorzej brudzą.

Przepłucz je tylko letnią wodą i bez nadmiernego ocierania nimi montuj je w akwarium.Nie szoruj ,jedno o drugie bo będą syfić wodę.

Taka ich zaleta i materiał z jakiego powstały---masakra ludzie co wy robicie???

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...