Jump to content

Zdychające neonki


Recommended Posts

Witam mam problem z neonkami tzn wpuściłem neonki z kirysami po 2 tygodniach od założenia akwarium później bojowniki 1+2, przed wczoraj zauważyłem na neonkach białe kropki poleciałem do akwarystycznego kupiłem im coś na ospę wczoraj zdechła mi jedna a dzisiaj rano aż 3 wcześniej zauważyłem u nich też znikający kolor czerwony, później im przeszło a teraz znowu mają to samo co zrobić?

 

Zakładaj tematy w odpowiednich działach.

mod.Evelyn

Link to comment
Share on other sites

i z objawów tylko kropki? Jeżeli to ospa to za późno podjąłeś leczenie a podczas przeprowadzki ryb ich stres zrobił swoje. U mnie na 10 szt został jeden i to raczej była MIKROSPORIDIOZA a objawem były pojedyncze białe "plamy" na rybce

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze to to "coś na ospę" to co to było dokładnie? Domestos czy może inny Clean & Clear? I gdzie to wlałeś? Do akwarium głównego? Prawdopodobnie akwarium nie było jeszcze "dojrzałe", być może jest tak że zrestartowałeś jeszcze niedojrzały zbiornik lejąc "coś na ospę".

Przeczytaj: viewtopic.php?f=5&t=11573 zwłaszcza 3 post. Ryba truta wodą z akwarium do tego jeszcze nie wiadomo jakie leki...życzę powodzenia. Dostosuj temat do regulaminu.

 

 

Aha...nie ten dział.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za przeniesienie tematu dostały tej choroby w 3 tygodniu od wlania wody po 2 tygodniach ich wpuściłem i było dobrze narazie ta reszta co została ma się dobrze zobacze jutro rano jak padną wszystkie to trudno a preparat co wlałem preparat green ichtio firmy zoolek i podniosłem temperature do 29 stopni tak jak zalecali w akwarystycznym

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...