Jump to content

Zdychające neonki

Recommended Posts

Witam mam problem z neonkami tzn wpuściłem neonki z kirysami po 2 tygodniach od założenia akwarium później bojowniki 1+2, przed wczoraj zauważyłem na neonkach białe kropki poleciałem do akwarystycznego kupiłem im coś na ospę wczoraj zdechła mi jedna a dzisiaj rano aż 3 wcześniej zauważyłem u nich też znikający kolor czerwony, później im przeszło a teraz znowu mają to samo co zrobić?

Zakładaj tematy w odpowiednich działach.

mod.Evelyn

i z objawów tylko kropki? Jeżeli to ospa to za późno podjąłeś leczenie a podczas przeprowadzki ryb ich stres zrobił swoje. U mnie na 10 szt został jeden i to raczej była MIKROSPORIDIOZA a objawem były pojedyncze białe "plamy" na rybce

Po pierwsze to to "coś na ospę" to co to było dokładnie? Domestos czy może inny Clean & Clear? I gdzie to wlałeś? Do akwarium głównego? Prawdopodobnie akwarium nie było jeszcze "dojrzałe", być może jest tak że zrestartowałeś jeszcze niedojrzały zbiornik lejąc "coś na ospę".

Przeczytaj: viewtopic.php?f=5&t=11573 zwłaszcza 3 post. Ryba truta wodą z akwarium do tego jeszcze nie wiadomo jakie leki...życzę powodzenia. Dostosuj temat do regulaminu.

Aha...nie ten dział.

dzięki za przeniesienie tematu dostały tej choroby w 3 tygodniu od wlania wody po 2 tygodniach ich wpuściłem i było dobrze narazie ta reszta co została ma się dobrze zobacze jutro rano jak padną wszystkie to trudno a preparat co wlałem preparat green ichtio firmy zoolek i podniosłem temperature do 29 stopni tak jak zalecali w akwarystycznym

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...