Skocz do zawartości

Moja Filtracja a glony


mateo5991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu w moim akwarium pojawiło się bardzo dużo glonów, szczególnie Okrzemki i Krasnorosty.

Ostatnimi czasy wymieniłem filtr wewnętrzny Aquael 550 na Filtr kaskadowy FZN-2, bo podobno ta kaskada jest lepsza.

Powiem szczerze że gdy miałem tamten filtr, to glonów nie było aż tyle. Wyczytałem na forach, że pojawianie się tych glonów może być spowodowane zbyt słabą filtracją, i tu nasuwa się moje pytanie, czy może ten filtr jest za słaby? może akwarium jest za mało natlenione? Napiszcie mi co myślicie na ten temat, czy wina leży po stronie filtra czy może coś innego spowodowało tą plagę.

 

Wymiary Akwarium: 65x35x35 65 L

obsada - 11 neon inessa

- 2 gupiki

- 4 przeźroczki ( oddaje )

- zamierzam kupić 6 otosków lub 6 kirysków.

Rośliny: nie mam zbyt dużo roślin, będę się starał dokupić więcej ale nie wiem jeszcze jakich. Jak na razie są to 2 duże Anubiasy, niedawno zasadzona Zwartka aponogetonolistna, która słabo rośnie i drobny trawnik ( nie pamiętam nazwy )

 

oświetlenie: Powiem szczerze, że nie wiem jaka to jest świetlówka i jaka jest jej moc, była kupowana 3 lata temu, pamiętam że dałem za nią około 100 zł i " niby " miała być do wybarwiania pyszczaków. nie wie dokładnie jaka jest barwa, ciężko powiedzieć ale wydaje mi się że jest to taki błękit. Akwarium jest dobrze oświetlone, używam też odbłyśnika.

 

ogrzewanie: Aquael 75W

Filtracja: Kaskada FZN-2, napiszcie czy potrzebny jest dodatkowo napowietrzacz, bo może akwarium jest za słabo natlenione.

 

To chyba wszystko co mogłem wam powiedzieć o akwa, jeżeli o czymś zapomniałem to piszcie. Akwarium nie było nawożone, stosowałem tylko raz kulki gliniano torfowe. co tydzień lub dwa podmieniam 20% wody i odmulam dno.

dołączam jeszcze zdjęcie akwa, słaba jakość ale jest.

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup http://allegro.pl/programator-sterownik ... 28846.html

 

albo http://allegro.pl/wylacznik-wlacznik-cz ... 82551.html

 

Nie oświetlaj dłużej niż 10godzin

 

 

Woda się nie filtruje bo nie ma obiegu. Woda w akwarium musi sięgać kaskady by pchała wodę na drugi koniec akwarium.

 

Nie widzisz że woda pikuje w dól i nie leci dalej? Pilnuj tego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda teraz sięga tego punktu czerwonego co zaznaczyłem na zdj. tak ma być? nie widzę żeby ta woda pchała się na 2 strone akwa. ;)

Dołączona grafika

 

________________________________

 

Dolałem żeby było równiutko z tą linią czerwoną i już widzę ruch wody, i to spory ;)

Jeżeli możecie to napiszcie dlaczego jak miałem mniej wody to nie działało? przecież woda przelewała się przez kaskadę i wylewała się do akwarium. :)

teraz będzie sie lepiej filtrowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym problemem może być, jak napisał kolega wyżej za długi czas świecenia. Dobrze zakupić jest programator. Link do niego podał Ci michualex.

Fajnie było by też zakupić jakieś szybko rosnące rośliny. Będą one konkurencją dla glonów. Według mnie flitracja jest ok.

Na tą chwilę proponuje Ci mechaniczne usuwanie okrzemów. Podmiany do 4 dni po 10% no i koniecznie[!] zmniejszenie czasu świecenia do 6-7 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...