Jump to content

[126l] litrów, ogólne. Nudno;/

sqfaru
 Share

Recommended Posts

Witam

Przedstawiam miesięczny zbiornik,

Wymiary: 80x35x45

Filtr: Eheim 2100

Swiatło: 2 x T18 Oceanic Light

Obsada:

3 x mieczyk

4 x kirysek pstry

10 x neon insessa

1 x glonojad

2 x ampularia

Zmieniłam rozmiar zdjęcia- na przyszłość, dostosuj go do regulaminu.

mod. SzaraMysz

Dołączona grafika

No i właśnie, nudno trochę. Chciałbym coś zagęścić ale nie wiem jak, z drugiej strony lubię jak rybki mają trochę przestrzeni wolnej. Więcej roślin by się przydało, to co widać to anubias + gałęzatka kulista.

Podpowiedzcie coś: )

Grzałke za filtr schowaj daj go na prawy bok.Napowietrzacz tez bym zczaił. Roslin sporo brakuje rozumiem nowe akwa ale i tak trzeba dokupić.

Korzeńe koniecznie ,u siebie jak dałem to od razu cieplej i bardziej naturalnie po prostu warto.

Co do podłoża troche jasne na zdjęciu może w realu lepiej wygląda.

Zapisz fotke na pulpicie o otwórz czymkolwiek, nie chcę zmniejszać bo jakość i tak jest telefoniczna :) To nie jest tło, tylko ściana za zbiornikiem. Zastanawiałem się nad jakąś strukturą ale chyba się zdecyduje na gładkie czarne z brystolu np. Można dosypać warstwę ciemnego żwirku na wierzch? Zwirek wygląda rażąco jasno na zdjęciu, w rzeczywistości jest raczej szary. Jakie roślinki na tył?

Szukam jakiegoś korzenia, którym mógłbym zagospodarować centralną część zbiornika, ale nie mogę znaleźć czegoś wysokiego i smukłego żeby nie zawalić całego akwarium jednym korzeniem.

Ściana daję fajną głębię i jest o niebo lepsza od badziewnych plakatów czy folii, jedynie czarne tło może konkurować, ale wtedy znowu każdy pyłek i ryska jest widoczna.

Akwa odziedziczyłem ze wszystkimi elementami i nie zastanawiałem się czy podłoże jest nienaturalne, wsypałem, zalałem i czekałem. Wiele ze tego co dostałem ze zbiornikiem wyrzuciłem, zamki jakieś itd, tylko statek zostawiłem ale też na coś zamienię.

Czy oprócz wrażeń estetycznych i gustu, jest jakiś powód aby nie trzymać ceramiki w zbiorniku?

Zastąpię go korzeniem jakimś albo kilkoma skałkami i obsadzę roślinami, a dla kryjówki może wstawię kokosa.

Akwarium ładne tylko więcej roślin i statek koniecznie usuń fakt, że może wytwarzać szkodliwe substancje dla ryb to jeszcze szpeci wystrój aqua - jest to wycinek natury i nie ma tam ceramicznych statków czy zamków ...

Ale za to zdarzają się butelki, buty, prezerwatywy, parasole, trupy, telewizory i samochody. ;)